Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

Wydarzenia

WIZYTA SĘDZIÓW I PROKURATORÓW Z HISZPANII, RUMUNII, CHORWACJI, NIEMIEC, WŁOCH ORAZ FRANCJI

W dniu 21 października 2021 r. w ramach programu wymiany organizowanej przez European Judicial Training Network (EJTN) Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła 7 prokuratorów i 6 sędziów z Hiszpanii, Rumunii. Chorwacji, Niemiec, Włoch oraz Francji. Gościom  przedstawiono zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, w tym dotyczące przebiegu aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej, a także kształcenia ustawicznego sędziów oraz prokuratorów. Ponadto w trakcie prezentacji bazy dydaktycznej Szkoły przybliżono metody i formy kształcenia aplikantów.

Pierwszy etap konkursu na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską

W dniu 20 października 2021 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego EXPO w Krakowie odbył się pierwszy etap konkursu na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską do którego przystąpiło 1514 kandydatów, ubiegających się o 250 miejsc.

Pierwszy etap konkursu przeprowadziła komisja konkursowa powołana przez Ministra Sprawiedliwości, której przewodniczyła dr Anna Dumas – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego.  

Uroczystość mianowania asesorów sądowych

Uroczystość mianowania asesorów sądowych

 

W dniu 28 września 2021 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty mianowania na stanowisko asesora sądowego 141 egzaminowanym aplikantom Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, którzy złożyli egzamin sędziowski. Nowo mianowani asesorzy złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.

Uroczystość wręczenia nominacji sędziowskich

W dniu 6 września 2021 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. Wśród nominowanych znalazło się 131 absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego powołani zostali:

1. Joanna Adamiec-Guzek w Sądzie Rejonowym w Pszczynie,

2. Patrycja Adekunbi w Sądzie Rejonowym w Radziejowie,

3. Marika Antolec-Walczak w Sądzie Rejonowym w Tychach,

Inauguracja II rocznika aplikacji uzupełniającej sędziowskiej

W dniu 28 sierpnia 2021 r. w auli KSSiP w Krakowie uroczyste ślubowanie złożyło 73 aplikantów II rocznika aplikacji uzupełniającej sędziowskiej.

Inauguracja II rocznika aplikacji uzupełniającej prokuratorskiej

W dniu 21 sierpnia 2021 r. w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczysta inauguracja II rocznika aplikacji uzupełniającej prokuratorskiej.

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury sędzia Dariusz Pawłyszcze przywitał zebranych gości i przybliżył 53 aplikantom prokuratorskim zasady i tryb kształcenia w ramach aplikacji uzupełniającej prokuratorskiej.

Półfinały Konkursu e-THEMIS 2021 zakończone

W dniach 13-15 lipca 2021 r. odbył się ostatni z półfinałów konkursu THEMIS 2021 – „Judicial Ethics and Professional Conduct” – półfinał D. Krajową Szkołę reprezentował zespół złożony z aplikantów aplikacji sędziowskiej. Z uwagi na panującą pandemię Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości postanowiła, że wszystkie tegoroczne półfinały odbędą się online. W sumie w czterech półfinałach wzięło udział 23 drużyny z 12 państw Unii Europejskiej, a także drużyny z Albanii i Serbii.

Nowy numer Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – zapraszamy do lektury

Miło nam poinformować, że na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury,  w zakładce Działalność wydawnicza, jest już dostępny najnowszy zeszyt Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury  2(42)/2021 w wersji elektronicznej (link).

IX Konkurs Krasomówczy dla Aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 11 czerwca 2021 r. w siedzibie Sądu Okręgowego w Krakowie odbył się finał IX edycji Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. W finale Konkursu wystąpili następujący aplikanci, którzy wygłosili przemówienia zgodnie z wylosowanymi rolami procesowymi. :

W pierwszej części:

1.            Daniel Maciaszek jako prokurator,

2.            Magdalena Węcławska jako obrońca,

Strony