Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

Wydarzenia

Półfinały Konkursu e-THEMIS 2021 zakończone

W dniach 13-15 lipca 2021 r. odbył się ostatni z półfinałów konkursu THEMIS 2021 – „Judicial Ethics and Professional Conduct” – półfinał D. Krajową Szkołę reprezentował zespół złożony z aplikantów aplikacji sędziowskiej. Z uwagi na panującą pandemię Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości postanowiła, że wszystkie tegoroczne półfinały odbędą się online. W sumie w czterech półfinałach wzięło udział 23 drużyny z 12 państw Unii Europejskiej, a także drużyny z Albanii i Serbii.

Nowy numer Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – zapraszamy do lektury

Miło nam poinformować, że na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury,  w zakładce Działalność wydawnicza, jest już dostępny najnowszy zeszyt Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury  2(42)/2021 w wersji elektronicznej (link).

IX Konkurs Krasomówczy dla Aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 11 czerwca 2021 r. w siedzibie Sądu Okręgowego w Krakowie odbył się finał IX edycji Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. W finale Konkursu wystąpili następujący aplikanci, którzy wygłosili przemówienia zgodnie z wylosowanymi rolami procesowymi. :

W pierwszej części:

1.            Daniel Maciaszek jako prokurator,

2.            Magdalena Węcławska jako obrońca,

Uroczystość zakończenia aplikacji sędziowskiej IX rocznika

W dniu 21 maja 2021 roku w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczystość zakończenia IX rocznika aplikacji sędziowskiej. Uroczystość poprzedzona została wyborem stanowisk asesorskich, w którym wzięło udział 141 aplikantów. Absolwenci Krajowej Szkoły otrzymali z rąk Dyrektora Dariusza Pawłyszcze dyplomy ukończenia aplikacji oraz złożenia egzaminu sędziowskiego. Uhonorowani też zostali aplikanci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminu sędziowskiego i przebiegu aplikacji.

Uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej IX rocznika

W dniu 18 maja 2021 roku w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczystość zakończenia IX rocznika aplikacji prokuratorskiej. Uroczystość poprzedzona została wyborem stanowisk asesorskich, w którym wzięło udział 133 aplikantów. Absolwenci Krajowej Szkoły otrzymali dyplomy ukończenia aplikacji oraz złożenia egzaminu prokuratorskiego. Aplikanci, którzy  osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminu prokuratorskiego i przebiegu aplikacji uhonorowani zostali przez Dyrektora Dariusza Pawłyszcze.

Uroczystość mianowania asesorów sądowych

Uroczystość mianowania asesorów sądowych

 

W dniu 13 maja 2021 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty mianowania na stanowisko asesora sądowego 97 egzaminowanym aplikantom Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, którzy złożyli egzamin sędziowski. Nowo mianowani asesorzy złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.

Konkurs na aplikację uzupełniającą sędziowską

W dniu 12 maja 2021 r. w siedzibie  Tauron Arena Kraków Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury przeprowadziła jednoetapowy konkurs na aplikację uzupełniającą sędziowską, do którego przystąpiło 557 kandydatów, rywalizujących o 70 miejsc. Konkurs przeprowadziła komisja konkursowa powołana przez Ministra Sprawiedliwości, której przewodniczył Paweł Darmoń – sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Ślubowanie aplikantów XII rocznika aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej

  W dniu 6 kwietnia 2021 r. w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczystość ślubowania aplikantów XII rocznika aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej. Ze względów bezpieczeństwa 203 aplikantów sędziowskich i 80 aplikantów prokuratorskich podzielono na grupy, w ramach których złożyli ślubowanie.  

Strony