Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

Wydarzenia

Ślubowanie aplikantów XII rocznika aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej

  W dniu 6 kwietnia 2021 r. w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczystość ślubowania aplikantów XII rocznika aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej. Ze względów bezpieczeństwa 203 aplikantów sędziowskich i 80 aplikantów prokuratorskich podzielono na grupy, w ramach których złożyli ślubowanie.  

Nowy numer Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – zapraszamy do lektury

Z przyjemnością informujemy, że na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury,  w zakładce Działalność wydawnicza, jest już dostępny najnowszy zeszyt Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury  1(41)/2021) w wersji elektronicznej (link).

Pierwszy etap egzaminu sędziowskiego

W dniach 18 – 19 marca 2021 r. w hotelu Metropolo Kraków by Golden Tulip w Krakowie rozpoczął się pierwszy etap egzaminu sędziowskiego, do którego przystąpiło 167 osób (148 aplikantów, 5 referendarzy sądowych i 14 asystentów sędziów).

Pierwszy etap egzaminu prokuratorskiego

W dniach 16 – 17 marca 2021 r. w hotelu Metropolo Kraków by Golden Tulip w Krakowie rozpoczął się pierwszy etap egzaminu prokuratorskiego, do którego przystąpiły 164 osoby w tym 159 aplikantów oraz 5 asystentów prokuratora.

XVI OGÓLNOPOLSKIE DNI PRAKTYK PRAWNICZYCH

 10 marca 2021 r. w ramach XVI OGÓLNOPOLSKICH DNI PRAKTYK PRAWNICZYCH organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa prokurator dr Piotr Kosmaty przybliżył młodym adeptom prawa zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. W trakcie wydarzenia przeprowadzonego on - line przedstawiciel Krajowej Szkoły odpowiadał na wiele interesujących pytań związanych z przebiegiem aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej.

Biuro Dyrektora

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Pierwszy etap konkursu na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską w 2020 r.

W dniu  20 stycznia 2021 r. na terenie Tauron Arena Kraków oraz hotelu Metropolo Kraków by Golden Tulip odbył się pierwszy etap konkursu na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską w 2020 r. do którego przystąpiło 1685 kandydatów, rywalizujących o 280 miejsc – 200 na aplikacji sędziowskiej i 80 miejsc na aplikacji prokuratorskiej.

Pierwszy etap konkursu przeprowadziła komisja konkursowa powołana przez Ministra Sprawiedliwości, której przewodniczy dr Anna Dumas – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego.  

Nowy numer Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – zapraszamy do lektury

Z przyjemnością informujemy, że na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury,  w zakładce Działalność wydawnicza, jest już dostępny najnowszy zeszyt Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury 4(40)/2020 w wersji elektronicznej (link).

Uroczystość zakończenia aplikacji sędziowskiej VIII rocznika

W dniu 21 grudnia 2020 roku w Krakowie w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczystość zakończenia VIII rocznika aplikacji sędziowskiej, którą ukończyło 89 aplikantów. Ponadto w uroczystości wzięło udział 2 aplikantów IX rocznika aplikacji sędziowskiej i 4 aplikantów VII rocznika aplikacji sędziowskiej.

e-AIAKOS 2020 w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie

W dniach 16-20 listopada 2020 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Europejską Siecią Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) zorganizowała program wymiany e-AIAKOS, który po raz pierwszy prowadzony był w formie online. W tegorocznej jesiennej edycji uczestniczyło 26 aplikantów reprezentujących 8 państw Unii Europejskiej: Niemcy, Holandię, Włochy, Francję, Słowację, Czechy, Belgię, Polskę, a także Północną Macedonię.

Inauguracja aplikacji uzupełniającej sędziowskiej i prokuratorskiej

W dniu 1 sierpnia 2020 r. w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczysta inauguracja aplikacji uzupełniającej sędziowskiej i prokuratorskiej.

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury sędzia Dariusz Pawłyszcze przywitał zebranych gości i przybliżył 74 aplikantom sędziowskim i 58 aplikantom prokuratorskim zasady i tryb kształcenia w ramach uruchomionej po raz pierwszy aplikacji uzupełniającej.

Strony