Wydarzenia

Nominacje prokuratorskie dla absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 28 marca 2017 roku w siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na stanowiska prokuratorskie, w tym dla absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Nominacje wręczył Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand. 

Decyzją Prokuratora Generalnego z dniem 28 marca 2017 roku na stanowisko prokuratora prokuratury rejonowej powołani zostali:

Uroczystość zakończenia VII rocznika aplikacji ogólnej oraz inauguracji VII rocznika aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej

27 marca 2017 r. w  siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury  odbyła się uroczystość zakończenia VII rocznika aplikacji ogólnej dla 149 aplikantów oraz inauguracji VII rocznika aplikacji sędziowskiej dla 86 aplikantów i aplikacji prokuratorskiej dla 92 aplikantów.

Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

    W dniu 22 marca 2017 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę studentów z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II - członków Stalowolskiego Koła Naukowego Studentów Prawa wraz z opiekunem dr Damianem Gilem. Krajową Szkołę  reprezentowali prokurator Piotr Kosmaty z Działu Praktyk i Spraw Aplikantów KSSiP oraz dr Renata Pawlik z Działu Egzaminów KSSiP. Gościom  przedstawiono zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły, w szczególności dotyczące  naboru na aplikacje: sędziowską i prokuratorską oraz modelu kształcenia aplikantów.

Nominacje sędziowskie dla absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury- uroczystość z udziałem Dyrektora KSSiP

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska uczestniczyła w dniu 15 marca 2017 r. w uroczystości wręczenia z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy aktów powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego, w tym dla absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. Nominowani absolwenci Krajowej Szkoły  należeli do II rocznika aplikacji sędziowskiej.

Nominacje otrzymali:

- Paweł Cieciura w Sądzie Rejonowym w Zduńskiej Woli,

VII Prawnicze Targi Praktyk i Pracy z udziałem Krajowej Szkoły

W dniach 14- 15 marca 2017 r. w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbyły  się już po raz siódmy Prawnicze Targi Praktyk i Pracy zorganizowane m.in. przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Samorząd Studentów WPiA UW. Wzorem lat ubiegłych uczestniczyła w nich Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. Nasz punkt informacyjny cieszył się dużym zainteresowaniem studentów i absolwentów wydziałów prawa.

Nominacje asesorskie dla absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

28 lutego 2017 roku w siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na stanowiska asesorskie. Wśród nominowanych byli również absolwenci Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z I i II rocznika aplikacji prokuratorskiej.

Nominacje wręczył Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski.

Decyzjami Prokuratora Generalnego z 28 lutego 2017 roku na stanowiska asesorskie zostali mianowani:

Dyrektor Krajowej Szkoły na Konferencji Ministra Sprawiedliwości z Dziekanami Wydziałów Prawa Szkół Wyższych i przedstawicielami samorządów prawniczych

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska uczestniczyła w dniu 28 lutego 2017 r. w odbywającej się w Popowie k/Warszawy konferencji Ministra Sprawiedliwości z Dziekanami Wydziałów Prawa Szkół Wyższych i przedstawicielami samorządów prawniczych. W spotkaniu Krajową Szkołę reprezentowali również zastępca Dyrektora ds. aplikacji - Rafał Dzyr, kierownik Działu Egzaminów - Alina Galica i delegowana do tego działu sędzia Agnieszka Mazur oraz sekretarz zespołu konkursowego dr Anna Guzik.

Sędziowie z Niemiec w Krajowej Szkole

   17 lutego 2017 r. w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury gościł Prezes Wyższego Sądu Krajowego (Kammergericht) w Berlinie- dr Bernd Pickel wraz z sędzią Wyższego Sądu Krajowego w Berlinie- Annette Gabriel. W spotkaniu uczestniczył również sędzia Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzej Struzik. Krajową Szkołę reprezentowała Zastępca Dyrektora ds. organizacyjnych - prokurator Agnieszka Welenc, a także prokuratorzy i sędzia delegowani do Szkoły.

Charytatywny turniej piłkarski

     W dniu 12 lutego 2017 r. w ośrodku treningowym FAME Sport w Krakowie odbył się turniej piłkarski w ramach 9 edycji  akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom” na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W drużynie prokuratorów  wystąpiło dwóch przedstawicieli  Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, prokuratorzy  Robert Parys i Piotr Kosmaty. Pieniądze zebrane w ramach tegorocznej akcji charytatywnej przeznaczone zostały na zakup aparatu USG dla pacjentów Oddziału i Poradni Urologii.

 

Piotr Kosmaty

Główny Specjalista

Strony