Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Wydarzenia

Wizyta licealistów z I Społecznego Liceum Ogólnokształcące im. X. B. W. Ignacego Krasickiego w Krakowie w KSSiP

W dniu 23 kwietnia 2025 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła uczniów I Społecznego Liceum Ogólnokształcące im. X. B. W. Ignacego Krasickiego w Krakowie.

Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z organizacją i funkcjonowaniem Krajowej Szkoły, jedynej centralnej instytucji kształcącej kadry wymiaru sprawiedliwości oraz przedstawienie im możliwości rozwoju kariery w zawodach sędziego i prokuratora.

Konkurs na aplikację uzupełniającą sędziowską 2025

W dniu 16 kwietnia 2025 r. w siedzibie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, odbył się jednoetapowy konkurs na aplikację uzupełniającą sędziowską, którego organizatorem jest Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury.

 

Do testu konkursowego przystąpiło 420 kandydatów, rywalizujących o 40 miejsc.

 

Konkurs przeprowadziła komisja konkursowa powołana przez Ministra Sprawiedliwości, której przewodniczył sędzia Sądu Najwyższego Bohdan Bieniek.

 

„VeRdykt” 2/25 - spotkanie edukacyjne dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie

W dniu 14 marca 2025 roku Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Sekcja Pracownia VR/AI przeprowadziła drugie z cyklu spotkanie edukacyjne o nazwie „VeRdykt”.

Tym razem odwiedzili nas uczniowie trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie, o profilu społeczno-prawnym.

Udział w inicjatywie edukacyjnej uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie „Procesus Veritatis Ars”

W dniach 28-30 kwietnia 2025 roku Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury wzięła udział w organizowanej przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie unikatowej inicjatywie edukacyjnej „Procesus Veritatis Ars”, która została przeprowadzona pod honorowym patronatem Dyrektora Krajowej Szkoły - prof. dr hab. Piotra Girdwoynia.

Uroczystość rekrutacji egzaminowanych w 2025 roku aplikantów prokuratorskich na stanowiska asesorów prokuratury oraz zakończenia XIII rocznika aplikacji prokuratorskiej i IV rocznika aplikacji uzupełniającej prokuratorskiej

W dniu 10 kwietnia 2025 roku w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie odbyła się rekrutacja egzaminowanych w 2025 roku aplikantów prokuratorskich na stanowiska asesorów prokuratury, połączona z uroczystym zakończeniem szkolenia XIII rocznika aplikacji prokuratorskiej oraz IV rocznika aplikacji uzupełniającej prokuratorskiej.

Uroczystość otworzył Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury prof. dr hab. Piotr Girdwoyń, który powitał zaproszonych gości, a następnie wygłosił krótkie przemówienie adresowane do przyszłych asesorów prokuratury.

Uroczystość zakończenia aplikacji sędziowskiej XIII rocznika oraz aplikacji uzupełniającej sędziowskiej IV rocznika.

W dniu 8 kwietnia 2025 r. w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie XIII rocznika aplikacji sędziowskiej i IV rocznika aplikacji uzupełniającej sędziowskiej oraz wybór przez egzaminowanych aplikantów i aplikantki stanowisk asesorskich.

Wizyta studentów WPiA Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku w Krajowej Szkole

W dniu 9 kwietnia 2025 r. w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury gościli studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku wraz z opiekunem naukowym dr Patrykiem Łukasikiem. W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Dyrektora KSSiP kierujący Ośrodkiem Aplikacji Prokuratorskiej prokurator Janusz Śliwa, który powitał zgromadzonych, a także prokurator Anna Filipek –Woźniak i sędzia Agnieszka Mazur wykonujące obowiązki służbowe w Sekcji ds. Rekrutacji Biura Dyrektora KSSiP.

Wizyta przedstawicieli KSSIP w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

W dniu 26 marca 2025 r. na zaproszenie Studenckiego Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego i Praw Człowieka „Pro Libertate” wystosowane przez Mateusza Brzózkę – wiceprezesa zarządu, w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie gościły z rewizytą prokurator Anna Filipek-Woźniak oraz sędzia Agnieszka Mazur.

Strony