Menu top

Wydarzenia

Krajowa Szkoła przejęła nieruchomość po byłym Schronisku dla Nieletnich

W dniu 26 czerwca 2019 r. w Warszawie Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury przejęła nieruchomość po byłym Schronisku dla Nieletnich Warszawa – Okęcie w Warszawie. Stosowny dokument został podpisany przez Dyrektora Krajowej Szkoły SSN dr hab. Małgorzatę Manowską oraz Pan Artura Sobonia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 

Biuro Dyrektora

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Znaczenie śladów kryminalistycznych w rekonstrukcji przebiegu zdarzenia

Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie oraz Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego zapraszają uprzejmie do wzięcia udziału w IV Konferencji Kryminalistycznej, która odbędzie się 21 października 2019 r. w Krakowie.

Międzynarodowa konferencja w Budapeszcie z udziałem przedstawicieli Krajowej Szkoły

W dniach 13-14 czerwca 2019 r. w Węgierskiej Szkole Sądownictwa w Budapeszcie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Państw Grupy Wyszehradzkiej i Chorwacji na temat Digitalizacji postępowań sądowych.

Szkolenie patronów koordynatorów aplikantów Krajowej Szkoły

W dniach 17-18 czerwca 2019 r. w Krakowie w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwai Prokuratury odbyło się szkolenie dla patronów koordynatorów aplikantów KSSiP.

W szkoleniu poprowadzonym przez wykładowców i pracownika Krajowej Szkoły uczestniczyli sędziowie i prokuratorzy pełniący funkcję patronów koordynatorów aplikantów aplikacji sędziowskiej i aplikantów aplikacji prokuratorskiej.

Kolejna edycja Programu Wymiany Sędziów i Prokuratorów w ramach EJTN

W dniach 3 - 14 czerwca  2019 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę kilkunastu sędziów i prokuratorów z krajów Unii Europejskiej w ramach pierwszej w tym roku edycji Programu Wymiany Sędziów i Prokuratorów organizowanego przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (European Judicial Training Network – EJTN).

Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Krajowej Szkoły

W dniu 8 czerwca 2019 r. na stadionie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego w Krakowie odbył się I Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury im. Roberta Parysa. W zawodach uczestniczyło 7 zespołów reprezentujących środowiska, z którymi związany był zmarły w ubiegłym roku prokurator Robert Parys. Przez wiele lat pełnił on również funkcję prezesa Zwierzynieckiego Klubu Sportowego. Wśród licznie zgromadzonej publiczności byli obecni Rodzice i Żona z Córkami naszego zmarłego kolegi.

Nominacje prokuratorskie dla absolwentów Krajowej Szkoły

W dniu 5 czerwca 2019 r. w siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na stanowiska prokuratorskie i asesorskie. Nominacje wręczył Zastępca Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych Przemysław Funiok. Wśród nominowanych byli również absolwenci Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Decyzjami Prokuratora Generalnego z dniem 5 czerwca 2019 r. na stanowisko prokuratora prokuratury rejonowej powołani zostali:

Spotkanie przedstawicieli instytucji szkolących kadry wymiaru sprawiedliwości w państwach Grupy Wyszehradzkiej

W dniach 28 i 29 maja 2019 r. w siedzibie Słowackiej Akademii Sędziowskiej w Pezinoku odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji szkolących kadry wymiaru sprawiedliwości  na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i w Polsce, którego celem było wzmocnienie wzajemnej współpracy w ramach państw Grupy Wyszehradzkiej.  Zorganizowane ono zostało przez Stronę słowacką w ramach  aktualnej prezydencji Słowacji w Grupie V4.

AIAKOS 2019 - aplikanci z 5 krajów Europy z wizytą w Krajowej Szkole

W dniach 20-24 maja 2019 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła aplikantów sędziowskich i prokuratorskich z 5 krajów Unii Europejskiej w ramach programu wymiany AIAKOS, realizowanego przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN).

Seminarium Kryminalistyczne z udziałem przedstawicieli Krajowej Szkoły

W dniach 22 – 24 maja 2019 r. w miejscowości Zbąszyń odbyło się jubileuszowe XV Ogólnopolskie Seminarium Kryminalistyczne pod hasłem „Psyche zbrodniarza- psychologia śledztwa” organizowane nieprzerwanie od 2005 r. przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze. Seminarium zorganizowane zostało we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury, którą podczas tego wydarzenia reprezentował Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – sędzia Adam Czerwiński oraz prokuratorzy: Anna Filipek – Wożniak i Beata Klimczyk.

Strony