Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Program specjalistycznych wymian i wizyt studyjnych w zakresie zwalczania terroryzmu organizowany w ramach programu wymiany EJTN

 

 

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP ogłasza nabór na specjalistyczne wymiany stażowe i wizyty studyjne w zakresie zwalczania terroryzmu organizowane w ramach programu wymiany EJTN w 2015 roku.

W obliczu wzrastającego zagrożenia atakami terrorystycznymi i ekstremizmem w państwach członkowskich Unii Europejskiej EJTN inicjuje nowy program specjalistycznych wymian i wizyt studyjnych adresowany do sędziów i prokuratorów specjalizujących się w prowadzeniu spraw związanych ze zwalczaniem terroryzmu.

Tematy szczegółowe:

Wizyty studyjne organizowane w wybranych wyspecjalizowanych jednostkach ds. zwalczania terroryzmu i ekstremizmu w prokuraturach i sądach na terenie Unii Europejskiej. Wymiany stażowe prokuratorów i sędziów zajmujących się bezpośrednio sprawami z zakresu zwalczania terroryzmu.

Adresaci: wizyty studyjne - sędziowie i prokuratorzy, którzy dotychczas nie prowadzili spraw związanych ze zwalczaniem terroryzmu,

wymiany stażowe - prokuratorzy i sędziowie zajmujący się bezpośrednio sprawami z zakresu zwalczania terroryzmu

Liczba edycji: do ustalenia

Liczba uczestników: od 1 do 3 uczestników

Czas trwania: od 2 do 5 dni roboczych.

Termin pierwszego naboru upływa w dniu 2 lipca 2015 roku.

 

Zasady finansowania:
Udział w programie jest bezpłatny. Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) wypłaca diety na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Koszty podrózy są refundowane do kwoty 400 EUR w przypadku stażu trwającego krócej niż 11 dni.

Szczegółowe zasady wypłaty diet opisane są również w punkcie 13 dokumentu Corporate Financial Policy.

Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży oraz rezerwacji miejsca hotelowego we własnym zakresie. KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia i nie partycypuje w kosztach stażu.

Warunki uczestnictwa:

 

  1. Znajomość języka angielskiego lub języka francuskiego na poziomie minimum B2. Do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF.
    W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  2. Czytelne wypełnienie formularza aplikacyjnego. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
  3. Czytelne wypełnienie formularza dla opiekuna.
  4. Rejestracja na listę oczekujących na Platformie Szkoleniowej KSSiP  http://szkolenia.kssip.gov.pl/
  5. Dostarczenie pisemnej zgody przełożonego na udział w programie wymiany poza granicami kraju, a tym samym zgody na przyjęcie uczestnika zza granicy. Zgoda musi mieć charakter pisemny, może być umieszczona w formie adnotacji na formularzu aplikacyjnym (wózas formularz przesłany jest w formie skanu do KSSiP).
  6. W programie mogą uczestniczyć osoby, które brały w nim udział już wcześniej. Jednakże pierwszeństwo w zakwalifikowaniu mają osoby dotąd nie uczestniczące w stażach zagranicznych EJTN i spełniające powyższe kryteria.  Kandydatury osób, które już uczestniczyły w Exchange Programme i spełniają ww. kryteria, będą rozpatrywane w zależności od daty poprzedniego wyjazdu, tj. im dawniejsza data wyjazdu, tym wyższe miejsce na liście.

 

Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w programie wymiany zostanie podjęta przez KSSiP w porozumieniu z Europejską Siecią Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN).

 


Termin przesyłania zgłoszeń mija 2 lipca 2015 roku. Zgłoszenia należy kierować do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury mailem na adres: [email protected] . Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz zgłoszeniowy, w tym zgodę przełożonego na wyjazd, curriculum vitae, oraz dokumenty stanowiące dowód znajomości języka obcego, w którym będzie odbywał się staż.

 

  1. W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:

 

a)      wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać je wraz z CV i certyfikatem językowym do dnia 2 lipca 2015 r. na adres [email protected]

 

- z opisem sygnatury szkolenia M1/F/15 w temacie wiadomości na wymianę specjlaistyczną dla sędziów i prokuratorów.

 

b)      dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

 

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.

 

  1. Wpis na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

 

  1. Osoby ostatecznie zakwalifikowane do udziału w Programie Wymiany zostaną powiadomione o tym fakcie bezpośrednio przez EJTN. Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje wybranych kandydatów najpóźniej do dnia 30 lipca 2015 roku o wstępnym zakwalifikowaniu na wymianę. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

 

  1. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

  1. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

 

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

 

 

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

 

Osoba kontaktowa :
Anna Natorska-Michrowska
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
e-mail: [email protected]

 

Data publikacji: 
2015-06-26 13:32
Data wytworzenia: 
2015-06-24 18:03
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2015-06-26 16:08
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński