Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Nabór na szkolenie międzynarodowe M23/C/21 “Decyzje ramowe Rady w sprawie zatrzymania i przekazywania więźniów

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP uprzejmie informuje, że prowadzi nabór na międzynarodowe szkolenie M23/D/21 Decyzje ramowe Rady w sprawie zatrzymania i przekazywania więźniów organizowane w ramach współfinansowanego przez UE projektu  “Judicial Cooperation in Criminal Matters in the European Union’s Area of Freedom, Security and Justice: Recent Developments and Topical Issues’ 2020-2021” (Grant Agreement 882080 – JudCoopAFSJ – JUST-AG-2019/JUST-JTRA-EJTR-AG-2019). Projekt jest koordynowany przez Europejski Instytut Administracji Publicznej w Luksemburgu (EIPA), a jego partnerami obok KSSiP są: Fair Trials Europe, specjalistyczna organizacja pozarządowa zajmująca się prawami człowieka, która działa na rzecz ochrony podstawowego prawa człowieka do uczciwego procesu oraz instytucje szkolące kadry wymiaru sprawiedliwości z Hiszpanii i Belgii - Consejo General del Poder Judicial i IGO-IFJ.

Więcej informacji o projekcie: https://www.judcoopafsj.eu/pl/

Szkolenie

 Decyzje ramowe Rady w sprawie zatrzymania i przekazywania więźniów (EIPA 4)

Data szkolenia:

 19-20 października 2021r.

Miejsce szkolenia:

 Luksemburg (szkolenie zaplanowane w formule hybrydowej (online + seminarium, w przypadku zwiększenia zagrożenia epidemicznego może zostać przekształcone w szkolenie online)

Grupa docelowa:

 sędziowie, prokuratorzy, asesorzy, asystenci

Język roboczy:

języka  angielski – z tłumaczeniem symultanicznym na język polski, francuski i rumuński

Sygnatura:

 M23/C/21

Liczba miejsc

 20

Informacje o szkoleniu:

Seminar Decyzje ramowe Rady w sprawie zatrzymania i przekazywania więźniów - Eipa (judcoopafsj.eu)

Platforma Szkoleniowa

 https://ekssip.kssip.gov.pl/course/view.php?id=7733

Zakończenie rekrutacji

 15 września 2021r.

Tematyka szkolenia

Tematyka seminarium będzie się skupiać na decyzjach ramowych Rady w sprawie zatrzymania i przekazywania więźniów, a szczególnie na określeniu europejskich standardów dotyczących tymczasowego aresztowania i pozbawienia wolności w oparciu o orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na podstawie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, a także orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na to, jak zapewnić ciągłe i właściwe stosowanie unijnych instrumentów wzajemnego uznawania w przypadkach, gdy istnieją obawy związane z warunkami pozbawienia wolności w innym państwie członkowskim UE.

W tym kontekście zostaną omówione następujące instrumenty:

  • Decyzja ramowa 2008/909/WSiSW o stosowaniu zasady wzajemnego uznawania do wyroków skazujących na karę pozbawienia wolności lub inny środek polegający na pozbawieniu wolności w celu wykonania tych wyroków w Unii Europejskiej;
  • Decyzja ramowa Rady 2008/947/WSiSW o stosowaniu zasady wzajemnego uznawania do wyroków i decyzji w sprawie zawieszenia lub warunkowego zwolnienia w celu nadzorowania przestrzegania warunków zawieszenia i obowiązków wynikających z kar alternatywnych oraz
  • Decyzja ramowa Rady 2009/829/WSiSW w sprawie stosowania przez państwa członkowskie Unii Europejskiej zasady wzajemnego uznawania do decyzji w sprawie środków nadzoru jako alternatywy dla tymczasowego aresztowania.

 

Warunki uczestnictwa

Warunkiem zakwalifikowania do udziału w szkoleniu jest dokonanie w terminie rekrutacji  zapisu na listy oczekujących na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły  (link do szkolenia znajduje się powyżej).

Osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają w terminie 2 dni od zakończenia rekrutacji informację od koordynatora KSSiP oraz zostaną poproszone o wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego na stronie projektu. Link do formularza zostanie przesłany w mailu potwierdzającym kwalifikację na seminarium.

Rekrutacja na szkolenie odbywa się zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury nr 170/2016 z dnia 20 lipca 2016 r. w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury,

Przypominamy o konieczności uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.

ZASADY FINANSOWANIA

Podróż i pobyt uczestników (bilety lotnicze/kolejowe, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie) zostaną zorganizowane przez koordynatora szkolenia (EIPA) w porozumieniu z zakwalifikowanym uczestnikiem i pokryte bezpośrednio z budżetu projektu.  Projekt nie przewiduje wypłaty diet dla uczestników szkolenia ani pokrywania kosztów dodatkowych (dodatkowy nocleg, mini bar itp.). Organizatorzy nie pokrywają kosztów i nie zapewniają ubezpieczenia NNW. 


 

Data publikacji: 
2021-08-04 13:50
Data wytworzenia: 
2021-07-26 13:28
Autor treści: 
Katarzyna
Krysiak
Ostatnia zmiana: 
2021-08-04 13:50
Autor zmiany: 
Agnieszka
Kluczyńska-Cichocka