Menu top

French Language - Legal terminology - Responsabilité Médicale des Chirurgiens-Dentistes, 16-18.04.2018 r., Omšenie (Słowacja)

Data szkolenia:

16-04-2017 r. - 18-04-2018 r.

Miejsce szkolenia:

Omšenie (Słowacja)

Grupa docelowa:

sędziowie, prokuratorzy, asesorzy, referendarze, asystenci

Termin zgłoszeń:

25.02.2018 r.

Forma zajęć:

seminarium i warsztaty

Język roboczy:

francuski

Sygnatura:

M10/A4/18

Uprzejmie informujemy, że Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP przyjmuje zgłoszenia polskich sędziów, prokuratorów, asesorów, referendarzy, asystentów sędziów do udziału w Seminarium organizowanym przez Akademię Sądowniczą Republiki Słowackiej pod tytułem „French language - legal terminology - responsabilité médicale des chirurgiens-dentistes: évolution du métier; responsabilité civile - procédure devant les tribunaux civils;responsabilité pénale - infractions liées aux métiers médicaux; responsabilité disciplinaire - procédure devant l'Ordre des chirurgiens-dentistes; sinistralité en litiges dentaires; Obligation de moyens et obligations de résultat; dossiers intéressants sur les dommages causés par des chirurgiens-dentistes”. Seminarium odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii w Omšenie no. 820,  914 43 Omšenie (Słowacja).

The lecturers of the seminar are:  Frédéric Delaneuville, Director Slovak-French Institute in Bratislava, Comenius University, Bratislava,  Faculty of Management, Iva  Stejskalova, lawyer, Insurance Company PNAS Paris Nord Assurances Services.

 

The  target group of the seminar  are judges, prosecutors, higher court officials, future judges and prosecutors and assistant to the judges.

Zasady finansowania

Akademia Sądownicza Republiki Słowackiej pokrywa za uczestników następujące koszty:

 - zakwaterowania (15/16.04.2018 – dla osób które zdecydują się przybyć 15.04.2018 r. – możliwość zakwaterowania w tym dniu od godz. 19:00; 16.04.2018 r.; 17.04.2018 r. 17/18.04.2018 r.);

- wyżywienie w postaci poczęstunku (przerwy kawowe, herbata, woda) oraz posiłków (w dniu 16.04.2018 r. śniadanie tylko dla osób, które przybędą w dniu 15.04.2018 r. oraz dla pozostałych lunch, kolacja; w dniu 17.04.2018 r. śniadanie, lunch, kolacja; w dniu 18.04.2018 r. śniadanie i lunch).

Koszty przejazdu uczestników na miejsce szkolenia nie są refundowane przez organizatora ani KSSiP.

KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia.

KSSiP nie pokrywa kosztów wyżywienia, noclegu, ani nie wypłaca diet uczestnikom.

Uwaga!!!

Organizator bardzo prosi o wskazanie orientacyjnej daty przyjazdu do Ośrodka Akademii w Omšenie (zakwaterowanie jest możliwe od dnia 15.04.2018 r. od godziny 19:00) oraz ewentualnych preferencji żywieniowych (np. dieta wegetariańska). Informację tę proszę zawrzeć w treści e-maila przesłanego wraz z formularzem aplikacyjnym.

Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w Seminarium zostanie podjęta przez KSSiP w porozumieniu z organizatorem.

 Wymogi:

  1. Znajomość języka francuskiego na poziomie B1 i wyższym. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  2. Uczestnik jest zobowiązany wypełnić czytelnie formularz aplikacyjny. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego w formularzu jest obowiązkowe.
  3. Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na seminarium.

Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP, nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

Rekrutacja na szkolenie odbędzie się zgodnie z zasadami określonymi w Zarządzeniu Dyrektora Krajowej Szkoły nr 170/2016 w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury - prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu w terminie do dnia 25.02.2018 r., powinny:

1. dokonać rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP poprzez wpisanie na listę oczekujących,  proces założenia konta na platformie szkoleniowej oraz zapisu na listę oczekujących (listę rezerwową) na dane szkolenie opisany jest poniżej.

2. przesłać na adres miedzynarodowy@kssip.gov.pl wypełniony formularz aplikacyjny  KSSiP - dostępny na dole ogłoszenia. Formularz powinien zawierać motywację w języku francuskim wskazującą w szczególności na dotychczasowy przebieg służby/pracy, osiągnięcia zawodowe, jak również spodziewane korzyści z uczestnictwa w szkoleniu międzynarodowym dla dalszego rozwoju zawodowego.

WAŻNE: w temacie wiadomości należy wpisać sygnaturę szkolenia M10/A4/18.

Platforma Szkoleniowa Krajowej Szkoły

 

W celu dokonania rejestracji na szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły należy:

  • założyć konto użytkownika na Platformie Szkoleniowej: po wejściu na stronę główną KSSiP, dostępną pod adresem: www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa - Informacje i instrukcje obsługi”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/. Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów;
  • zapisać się na listę oczekujących na wybrane szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły - Po zalogowaniu się na Platformie szkoleniowej KSSiP http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/  należy rozwinąć w polu „Szukaj” widocznym na dole strony opcje „Wyszukiwanie zaawansowane”. W polu sygnatura należy wpisać właściwą sygnaturę dla wybranego szkolenia i potwierdzić polecenie „Szukaj”. Następnie należy wybrać spośród wyłonionych tytułów interesujące nas szkolenie i nacisnąć na ten link. W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę oczekujących poprzez naciśnięcie linku do zapisu, który znajduje się u dołu ogłoszenia o szkoleniu..
  • Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  • W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: pomoc@kssip.gov.pl

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Pozostałe informacje

 

Kalendarz Międzynarodowych Wydarzeń Szkoleniowych 2018

Uprzejmie informujemy, iż na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w zakładce Współpraca Międzynarodowa dostępny jest Kalendarz Międzynarodowych Wydarzeń Szkoleniowych 2018:

https://www.kssip.gov.pl/wspolpraca-miedzynarodowa/kalendarz-miedzynarodowych-wydarzen-szkoleniowych

 

Koordynacja organizacyjna seminarium z ramienia KSSiP:

Dariusz Szawurski-Radetz

Asystent sędziego, Główny specjalista

(d.szawurski-radetz@kssip.gov.pl)

 

 

Data publikacji: 
2018-01-24 12:59
Data wytworzenia: 
2018-01-24 12:31
Autor treści: 
Dariusz
Szawurski-Radetz
Ostatnia zmiana: 
2018-01-31 12:17
Autor zmiany: 
Rafał
Nozdryn-Płotnicki