Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Przestępstwa skarbowe- 04-06 października 2017r. Dębe-K7/17

Data szkolenia: 04-06 października 2017 r.
Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy w Dębem
Grupa docelowa: sędziowie orzekający w sprawach karnych, prokuratorzy i asesorzy prokuratury

Szkolenie dla apelacji: białostockiej, gdańskiej, katowickiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, warszawskiej, wrocławskiej

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

Paweł Kołodziejski
prokurator Prokuratury Regionalnej w Gdańsku pełniący funkcję Naczelnika Wydziału II do Spraw Przestępczości Finansowo-Skarbowej Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Anita Kruczkowska-Lassak
starszy komisarz skarbowy ds. koordynacji i analiz w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, prowadziła szkolenia między innymi w przedmiocie przestępczych mechanizmów wyłudzania i unikania opodatkowania podatkiem VAT i podatkiem akcyzowym, możliwości i ograniczeń w zakresie wczesnego wykrywania i zwalczania oszustw podatkowych dla prokuratorów i funkcjonariuszy policji, CBŚP i ABW, słuchaczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracowników Ministerstwa Finansów, Organów Kontroli Skarbowej.

Mirosław Kreft
Kierownik Referatu Analiz Obszarów Zagrożonych Oszustwami w Podatku VAT Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, prowadził szkolenia między innymi w przedmiocie przestępczych mechanizmów wyłudzania i unikania opodatkowania podatkiem VAT i podatkiem akcyzowym, możliwości i ograniczeń w zakresie wczesnego wykrywania i zwalczania oszustw podatkowych dla prokuratorów i funkcjonariuszy policji, CBŚP i ABW, słuchaczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracowników Ministerstwa Finansów, Organów Kontroli Skarbowej.

Roman Włodarczyk
Kierownik Oddziału Koordynacji i Analiz Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, prowadził szkolenia między innymi w przedmiocie przestępczych mechanizmów wyłudzania i unikania opodatkowania podatkiem VAT i podatkiem akcyzowym, możliwości i ograniczeń w zakresie wczesnego wykrywania i zwalczania oszustw podatkowych dla prokuratorów i funkcjonariuszy policji, CBŚP i ABW, słuchaczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracowników Ministerstwa Finansów, Organów Kontroli Skarbowej.

Tematyka szkolenia

„Przestępstwa skarbowe”

1. Współczesna przestępczość skarbowa w Polsce: ewolucja przestępczości skarbowej; skala uszczupleń skarbowych
2. Zasady opodatkowania podatkiem VAT: podstawa prawna (ustawodawstwo krajowe i unijne); zasady podatku od wartości dodanej; zakres opodatkowania; - podstawowe definicje i zasady opodatkowania.
3. Materialnoprawne aspekty prawa podatkowego i gospodarczego: zasady prowadzenia działalności gospodarczej; wybrane zagadnienia z zakresu rozliczania podatku VAT, akcyzowego i dochodowego; dokumentowanie zdarzeń gospodarczych; deklaracja VA –zasady składania i wypełniania oraz pola deklaracji narażone na oszustwa.
4. Oszustwa podatkowe: przestępcze mechanizmy wyłudzania i unikania opodatkowania podatkiem VAT i podatkiem akcyzowym; podmioty oszustwa podatkowego (elementy oszustwa jednostkowego lub łańcucha oszustw) – definicje i cechy; rynkowy i nierynkowy model obrotu gospodarczego jako symptom występowania mechanizmu oszustwa podatkowego, z uwzględnieniem cech wskazujących na świadomy udział uczestników oszustw podatkowych.
5. Postępowanie przygotowawcze w sprawach związanych z uszczupleniami podatkowymi: pierwsze czynności procesowe; dowody w sprawach karnych skarbowych; materiały z procedur podatkowych w postępowaniu karnym; tajemnice zawodowe.
6. Przedstawienie zarzutów z uwzględnieniem kwalifikacji prawnej czynów: kwalifikowanie faktur nierzetelnych i fikcyjnych; bezpodstawny zwrot podatku a oszustwo podatkowe; zbieg idealny; przestępstwa z ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw
7. Procedury podatkowe i ich relacja do postępowania karnego.
8. Przestępcze mechanizmy wyłudzania i unikania opodatkowania podatkiem VAT.
9. Pranie pieniędzy pochodzących z uszczupleń podatkowych: uszczuplenie podatkowe jako przestępstwo bazowe w orzecznictwie sądów; współpraca z GIIF; blokada rachunków bankowych i zabezpieczenie środków pochodzących z przestępstwa.
10. Warsztaty z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej.
 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

    - merytorycznie:

  sędzia dr Janusz Konecki

  tel. (81) 458 37 58

   e-mail: [email protected]

 

organizacyjnie:

główny specjalista Monika Wolińska

tel.  (81) 458 37 49

e-mail: [email protected]

 

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
    • Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2017/ SZKOLENIA WYJAZDOWE dla więcej niż jednej apelacji”
    • W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
    • Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
    • W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2017”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
    • W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

5.      W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych (m.in. założenie konta, weryfikacja konta, przypomnienie hasła) uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy pod numerem tel. 81 440 87 14 w godzinach 9.00-14.00

Data publikacji: 
2017-04-18 13:51
Data wytworzenia: 
2017-04-14 11:56
Autor treści: 
Monika
Wolińska
Ostatnia zmiana: 
2017-04-18 13:51
Autor zmiany: 
Adam
Czerwiński