Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Rekrutacja na szkolenie K3/A/17, Stosowanie i wykonywanie środków zabezpieczających., 10-12 kwietnia 2017 r. KSSiP Lublin

Szkolenie K3/A/17, Stosowanie i wykonywanie środków zabezpieczających
Data szkolenia:     10- 12 kwietnia 2017 r.
Miejsce szkolenia:     Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Krakowskie Przedmieście 62, 20-076 Lublin
Grupa docelowa:     sędziowie orzekający w wydziałach karnych, prokuratorzy i asesorzy prokuratury- wszystkie apelacje

Wykładowcy

Ryszard Wardeński - Doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra. W latach 1980-1990 adiunkt w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie Dyrektor Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej i Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Sekretarz Komisji Psychiatrycznej ds. Środków Zabezpieczających przy Ministrze Zdrowia. Wykładowca psychiatrii sądowej na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Biegły z listy Sądu Okręgowego w Płocku i we Włocławku. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. 

Krzysztof Eichstaedt - dr nauk prawnych, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, członek kolegium redakcyjnego "Medical Science Technology" oraz "Basic & Clinical Psychiatry", autor i współautor licznych publikacji z zakresu prawa karnego procesowego i materialnego, a także z pogranicza prawa i psychiatrii, w tym Komentarza do ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz Metodyki pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa w sprawach karnych, nieletnich oraz wykroczeń, a nadto dużego wydania Komentarza do kodeksu postępowania karnego.

Piotr Gałecki - Dr hab., prof. nadzw. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Konsultant Krajowy w dziedzinie psychiatrii, specjalista psychiatra, specjalista seksuolog. Autor i współautor ponad 250 publikacji naukowych w czasopismach zagranicznych i krajowych oraz współautor wielu pozycji książkowych, w tym publikacji i pozycji książkowych z tzw. pogranicza prawa i psychiatrii.
 

 
Tematyka szkolenia
  1. Nowy katalog środków zabezpieczających.
    Przesłanki orzeczenia środka zabezpieczającego.
    Orzekanie w przedmiocie środka zabezpieczającego, tryb postępowania. Obrona obligatoryjna.
    Problematyka dowodu z opinii biegłych, przesłanki zarządzenia obserwacji psychiatrycznej, ocena opinii.

  2. Stan zdrowia psychicznego podejrzanego (oskarżonego) a medyczne podstawy stosowania środków zabezpieczających.
  3. Problematyka wykonywania środka zabezpieczającego względem sprawcy przestępstw popełnionych w związku z zaburzeniem preferencji seksualnych.
  4. Rola i zadania Komisji Psychiatrycznej ds. Środków Zabezpieczających w wykonywaniu, zmianie i uchyleniu środka zabezpieczającego w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym.
Program szkolenia

Program szkolenia dotępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora:

merytorycznie:                                            organizacyjnie

sędzia dr Janusz Konecki                        starszy inspektor Katarzyna Ścibak

tel. 81 458 37 58                                         tel. 81 458 37 43

e-mail: [email protected]                 e-mail: [email protected]

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

1.     Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2017”.

·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2017”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

Data publikacji: 
2017-02-03 11:32
Data wytworzenia: 
2017-01-30 12:57
Autor treści: 
Katarzyna
Ścibak
Ostatnia zmiana: 
2017-02-03 11:33
Autor zmiany: 
Mateusz
Martyniuk