Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


NABÓR NA SZKOLENIE Z ZAKRESU KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UE - Effective Judicial Protection (Projekt ACTIONES)

Miejsce:                    Parma (Włochy)

Termin:                     30-31 stycznia 2017 r.

Język roboczy:          EN

Sygnatura:                M20/A/17

Uczestnicy:              sędziowie

Termin zgłoszeń:    14 listopada 2016 r.

 

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury prowadzi nabór na kolejne szkolenie organizowane w ramach projektu ACTIONES.

Projekt oparty jest na przeświadczeniu, że wysoki i spójny standard ochrony praw podstawowych w Unii Europejskiej wymaga głębszego zrozumienia zagadnień ujętych w Karcie wykraczających poza podstawowe informacje. Działania muszą zostać wsparte przez głęboką społeczną i polityczną wrażliwość, świadomość i szybkość w przyjmowaniu rozwiązań procesowych proponowanych przez różne porządki prawne, otwarcie na nowe rozwiązania i gotowość do zaangażowanej wymiany poglądów. Wskazane jakości muszą być kształtowane z uwzględnieniem dotyczących sędziów i przedstawicieli innych profesji prawniczych ograniczeń czasowych i ograniczeń związanych z dostępem do zasobów prawnych w codziennej pracy. Projekt ma na celu udzielenie odpowiedzi na wyżej wymienione potrzeby poprzez utworzenie przyjaznego w użytkowaniu narzędzia dla przedstawicieli zawodów prawniczych, które umożliwi zapoznanie się z technikami interakcji w płaszczyźnie horyzontalnej i wertykalnej między europejskimi a krajowymi sądami, zapewniając skuteczne stosowanie Europejskiej Karty Praw Podstawowych wraz z odpowiednimi środkami dostępnymi w przypadku jej naruszenia.

W projekcie uczestniczy 7 instytucji naukowych: Uniwersytet w Uppsali, Uniwersytet w Parmie, Uniwersytet w Amsterdamie, Uniwersytet w Lubljanie, Uniwersytet Pompeu Fabra, Kolegium Europejskie, Europejskie Centrum Międzyuniwersyteckie oraz obok Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury 8 instytucji odpowiedzialnych za kształcenie sędziów i przedstawicieli innych profesji prawniczych tj.: Chorwacka Szkoła Sędziowska, Włoska Szkoła Sędziowsko-Prokuratorska, Rumuński Krajowy Instytut Kształcenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości, Sąd Najwyższy Estonii, Słoweński Ośrodek Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości, Hiszpańska Naczelna Rada Sądownicza i Krajowe Stowarzyszenie Adwokatury z Rumunii.  Partnerem jest również Stowarzyszenie Europejskich Sędziów Prawa Administracyjnego.

Poniżej podajemy stronę internetową projektu zawierającą szczegółowe informacje - na temat projektu:

http://www.eui.eu/Projects/CentreForJudicialCooperation/Projects/ACTIONES/ACTIONES.aspx

i na temat szkolenia:

http://www.eui.eu/Projects/CentreForJudicialCooperation/Projects/ACTIONES/CallForJudges.aspx

 

Zasady finansowania:

Koszty wyżywienia i zakwaterowania pokrywają organizatorzy zgodnie z programem seminarium. Koszty transportu zwracane są przez organizatorów do kwoty 350 EUR.

Uczestnik pokrywa samodzielnie koszty ubezpieczenia.

Wymagania i kryteria rekrutacji:

Rekrutacja na szkolenie odbędzie się zgodnie z zasadami określonymi w Zarządzeniu Dyrektora Krajowej Szkoły nr 170/2016 w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa
i Prokuratury
https://www.kssip.gov.pl/node/4016 - prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią.

Wymagania:

  1. znajomość języka angielskiego na poziomie minimum C1. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku posiadania jedynie zaświadczenia ze szkoły językowej prosimy o dołączenie jednego zaświadczenia na najwyższym ukończonym poziomie (uczestnik powinien się posługiwać swobodnie językiem angielskim, aby aktywnie uczestniczyć w warsztatach, a także przygotowywać dokumenty w formie pisemnej).
  2. Uczestnik powinien przygotować się do udziału w seminarium analizując wcześniej otrzymane dokumenty.
  3. Uczestnik powinien służyć pomocą na późniejszym etapie opracowywania podręcznika.
  4. Uczestnik jest zobowiązany wypełnić czytelnie formularz aplikacyjny wraz z częścią dotyczącą motywacji do udziału w seminarium (wskazanie przyczyn zainteresowania udziałem w danym seminarium, w jaki sposób kandydat zamierza wykorzystać uzyskaną wiedzę, a także w jaki sposób zamierza zaangażować się w prace w ramach projektu). Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
  5. Do zgłoszenia należy dołączyć CV w języku angielskim.
  6. Osoby niezakwalifikowane umieszczane są na listach rezerwowych.
  7. Wyboru uczestników szkolenia dokona KSSiP w porozumieniu z organizatorem seminarium.

 

Zasady rekrutacji:

W celu udziału w rekrutacji należy:

1)  wypełnić formularz aplikacyjny w języku angielskim  i przesłać na adres mailowy: [email protected] w terminie do dnia 14 listopada br. ze wskazaniem w temacie wiadomości numeru szkolenia M20/A/17.

2)  dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

a)      W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl  należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

b)      Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika  przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

c)      W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe KSSiP 2017”.

  • Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP i nie prześlą formularza zgłoszeniowego nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  • W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected].
Data publikacji: 
2016-10-21 14:41
Data wytworzenia: 
2016-10-21 14:13
Autor treści: 
Katarzyna
Krysiak
Ostatnia zmiana: 
2016-10-25 17:02
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak