Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Współpraca międzynarodowa

Trwa rekrutacja na wizyty studyjne II półrocza 2025 roku w ramach Programu Wymiany EJTN 2025 - termin rekrutacji 14 maja 2025r.

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Europejską Siecią Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) prowadzi nabór na kolejne edycje wizyt studyjnych realizowane w 2025 roku w wybranych instytucjach Unii Europejskiej.

Rekrutacja jest adresowana do sędziów, prokuratorów, asesorów, referendarzy sądowych,  wykładowców KSSiP. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na wizyty studyjne realizowane  w II półroczu 2025 roku.

Wolne miejsca na szkoleniu online EIPA „Międzynarodowa konferencja Cross-border parental responsibility w ramach projektu eFILIT”, 6-7 maja 2025 r.(rejestracja bezpośrednia)

Dział Współpracy Międzynarodowej uprzejmie zachęca sędziów, prokuratorów, asesorów, referendarzy sądowych, asystentów sędziów oraz urzędników sądów biorących udział w obrocie prawnym z zagranicą do bezpośredniej rejestracji na szkolenie online „Międzynarodowa konferencja Cross-border parental responsibility w ramach projektu eFILIT”, które odbędzie się w dniach 6-7 maja 2025 r. Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim.

 

Wolne miejsca na szkoleniu online EJTN „CI/2025/03 – Protecting Consumers in the Digital Era: EU Law, e-Commerce, and the Role of Preliminary Rulings”, 10-11 kwietnia (rejestracja bezpośrednia)

Dział Współpracy Międzynarodowej uprzejmie zachęca sędziów, asesorów, referendarzy sądowych, asystentów sędziów oraz urzędników sądów biorących udział w obrocie prawnym z zagranicą do bezpośredniej rejestracji na szkolenie online z katalogu szkoleń EJTN Protecting Consumers in the Digital Era: EU Law, e-Commerce, and the Role of Preliminary Rulings, które odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2025 r. Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim.

 

E-FILIT – For the improved implementation of EU law and the use of information and communication technology (ICT) systems in the fields of EU judicial cooperation through interprofessional training

„Projekt E-Filit - na rzecz lepszego wdrażania prawa UE i wykorzystania systemów technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w dziedzinie współpracy sądowej UE poprzez szkolenia międzybranżowe", finansowany z programu Unii Europejskiej "Justice" (JUST-2023-JTRA)”, koordynowany jest przez Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA.

REUNION - Rehabilitation of foreign inmates within the scope of FD 2008/909/JHA

„Projekt REUNION – Rehabilitation of foreign inmates within the scope of FD 2008/909/JHA dotyczy wzajemnego uznawania i wykonywania wyroków skazujących na karę pozbawienia w państwach Unii Europejskiej. W skład konsorcjum podmiotów realizujących projekt obok Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury wchodzą Ministero della Gustizia (Włochy – koordynator projektu), Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Bremie (Niemcy), Uniwersytet Loyola w Andaluzji (Hiszpania), Innovative Prison Systems (Portugalia), European Strategies Consulting (Rumunia), Agenfor International Foundation (Włochy), Baia Mare Penitentiary (Rumunia). Głównym celem projektu jest popularyzacja rozwiązań wprowadzonych decyzją ramową Rady Unii Europejskiej z dnia 27 listopada 2008 r. o stosowaniu zasady wzajemnego uznawania do wyroków skazujących na karę pozbawienia wolności lub inny środek polegający na pozbawieniu wolności – w celu wykonania tych wyroków w Unii Europejskiej. Zgodnie z założeniami projektu w konsekwencji prowadzonych działań szkoleniowych ma on przyczynić się do zwiększenia wzajemnego zaufania pomiędzy poszczególnymi krajami Unii Europejskiej w dziedzinie współpracy sądowej w sprawach karnych.

Szczegóły dotyczące projektu

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Projekt JUST-2022-JTRA”

 

 

* * * REKRUTACJE NA SZKOLENIA MIĘDZYNARODOWE w 2025 ROKU * * *

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP zaprasza do aplikowania na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe realizowane w 2025 roku.

W załączonej tabeli na bieżąco aktualizowana jest oferta szkoleniowa wraz z linkami, kierującymi bezpośrednio do platformy e-KSSiP,
za pośrednictwem której prowadzony jest nabór.

Zaproszenie do udziału w międzynarodowej konferencji online pt. “Gender Equality in Justice: How to Achieve it Through Training?” - 10 marca 2025 roku, godz.12.00

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP zaprasza polskich sędziów, prokuratorów, referendarzy, asystentów, urzędników sądowych i prokuratorskich do udziału w międzynarodowej konferencji online na temat równości płci w wymiarze sprawiedliwości.

Trwa rejestracja wniosków do udziału w EUAA Judicial Workshops 2025

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP zaprasza sędziów karnych do udziału w warsztatach sądowych organizowanych przez Agencję Unii Europejskiej ds. Azylu (EUAA). 

*** MIĘDZYNARODOWE WEBINARY W 2025 ***

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP zaprasza do uczestnictwa w międzynarodowych webinarach w 2025 r.

 

W załączonej tabeli przedstawione są w sposób chronologiczny dostępne webinary wraz z linkami, kierującymi bezpośrednio do rejestracji na wydarzenie - lista będzie na bieżąco aktualizowana.

Strony