Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Otwarcie Pracowni VR/AR w Krajowej Szkole

W dniu 25 września 2023 roku w Ośrodku Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury otwarta została Specjalistyczna Pracownia VR, która wzbogaci ofertę szkoleniową Krajowej Szkoły o szkolenia z wykorzystaniem techniki rzeczywistości wirtualnej. Pracownia VR to zespół rozwiązań technologicznych i metodycznych, które będą wdrażane do procesu szkolenia wstępnego i ustawicznego KSSiP. Głównym jego elementem są gogle VR – Oculus Quest 2, wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości.

Otwarcie Pracowni VR stanowi podsumowanie kompleksowego projektu wykorzystania nowoczesnych technologii VR w ramach działalności szkoleniowej Krajowej Szkoły. Prace nad projektem realizowane są na podstawie porozumienia o współpracy pomiędzy Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury  a Polsko - Japońską Akademią Technik Komputerowych. W ramach współpracy stworzono prezentacje 3D, na podstawie scenariuszy przygotowanych przez wykładowców KSSiP, do wykorzystania podczas szkolenia na aplikacjach. Ponadto, przedstawiciele Działu Współpracy Międzynarodowej koordynowali międzynarodowe seminarium Europejskiej Sieci  Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN), pt. „Wirtualna rzeczywistość w szkoleniu sędziów” (ang. „Virtual reality in judicial training”). Warsztaty praktyczne dotyczące technik multimedialnych i systemów związanych ze sztuczną inteligencją były prowadzone m.in. przez ekspertów z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (PJATK) - dr hab. inż. Krzysztofa Szklannego – Kierownika Katedry Multimediów oraz dr Marcina Wichrowskiego. Szkolenie zostało również ujęte w kalendarzu szkoleń EJTN na 2024 r.

sędzia Aleksandra Klimkowska

Zastępca Rzecznika Prasowego KSSiP

 

Dwóch mężczyzn w pracownik VR, podczas prezentacji z założonymi goglami VR. Mężczyzna stoi w goglach VR w tle rzutnik z wyświetloną prezentacją. Otwarta szafa w której znajdują się gogle VR.

Data publikacji: 
2023-10-05 10:20
Data wytworzenia: 
2023-10-05 10:15
Autor treści: 
Rafał
Jędrzejowski
Ostatnia zmiana: 
2023-10-05 10:39
Autor zmiany: 
Rafał
Jędrzejowski