Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Kurs prawniczego języka angielskiego z technologią VR

W dniu 24 sierpnia w Krakowie odbyła się inauguracja kolejnej edycji „Pilotażowego kursu prawniczego języka angielskiego” na poziomie B1 organizowanego przez Dział Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Kurs który obejmie 36 godzin lekcyjnych, rozpoczął się stacjonarnymi zajęciami wprowadzającymi do problematyki tzw. general legal English. Przez dwanaście kolejnych tygodni uczestnicy będą kontynuować zajęcia w formule on-line. Kurs przeznaczony jest dla sędziów, prokuratorów, asesorów sądowych i asesorów prokuratury, referendarzy sądowych, asystentów sędziów, asystentów prokuratorów oraz urzędników sądów i prokuratur biorących udział w obrocie prawnym z zagranicą. Prowadzony jest przez doświadczonych wykładowców Krajowej Szkoły, tłumaczy języka angielskiego specjalizujących się w problematyce legal English: Macieja Czerniakowskiego i Wiolettę Lemieszko. Kurs poprzez rozwijanie zdolności konwersacyjnych ma na celu przygotowanie uczestników do udziału w wydarzeniach międzynarodowych znajdujących się w ofercie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Podczas tej edycji „Pilotażowego kursu prawniczego języka angielskiego” Krajowa Szkoła pierwszy raz zaprezentowała jego uczestnikom nowe narzędzie szkoleniowe w postaci gogli VR. W czasie prezentacji technologii VR uczestnikom przybliżono możliwości wykorzystania tej innowacyjnej metody w działalności szkoleniowej KSSiP, w tym kursach językowych. Obecnie KSSiP w ramach współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych opracowuje treści mające na celu włączenie techniki rzeczywistości wirtualnej do oferty szkoleniowej Krajowej Szkoły.

Krajowa Szkoła przygotowuje kolejne edycje kursów języka prawniczego. W grudniu 2023 roku rozpocznie się kurs prawniczego języka francuskiego, a w 2024 roku zostanie zorganizowana pierwsza edycja kursu prawniczego języka niemieckiego, jak również konferencja podsumowująca przebieg i rezultaty przeprowadzonych kursów.

 

sędzia Aleksandra Klimkowska

Zastępca Rzecznika Prasowego KSSiP

Dwie kobiety i mężczyzna w Sali wykładowej KSSiP pozują w goglach VR. Kobieta w goglach VR w sali wykładowej KSSiP , w rękach trzyma kontrolery.

Trzy osoby stoją w auli KSSiP na rzutniku wyświetlana jest prezentacja. Dwie osoby mają założone gogle VR.

 

Data publikacji: 
2023-09-05 11:24
Data wytworzenia: 
2023-09-05 11:15
Autor treści: 
Piotr
Woicki
Ostatnia zmiana: 
2023-09-05 11:30
Autor zmiany: 
Piotr
Woicki