Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Pierwsze w historii szkolenie EJTN z wykorzystaniem techniki VR

W dniach 5-9 czerwca 2023 roku w Niemieckiej Akademii Sędziowskiej w Trewirze odbyło się międzynarodowe seminarium, pt. „Wirtualna rzeczywistość w szkoleniu sędziów” (ang. „Virtual reality in judicial training”). Wydarzenie zostało zorganizowane przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) we współpracy z Krajową Szkołą. Było to pierwsze w historii szkolenie metodyczne EJTN z wykorzystaniem techniki VR.

Podczas szkolenia uczestnicy wzięli udział w warsztatach, w trakcie których zapoznali się z technikami kreowania prezentacji panoramicznych, wykonywaniem zdjęć 360°, metodami generowania zdjęć panoramicznych za pośrednictwem stron internetowych wykorzystujących sztuczną inteligencję oraz sposobami tworzenia interaktywnych elementów w prezentacjach i tzw. wirtualnych spacerach. W czasie prowadzonych warsztatów uczestnicy aktywnie korzystali z gogli VR, a także kamery sferycznej. Warsztaty były prowadzone przez ekspertów  z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (PJATK)- dr hab. inż. Krzysztofa Szklannego- Kierownika Katedry Multimediów oraz Marcina Wichrowskiego.

W trakcie szkolenia przedstawiciel KSSiP Dariusz Szawurski-Radetz z Działu Współpracy Międzynarodowej zaprezentował uczestnikom przebieg prac nad wdrażaniem narzędzi związanych z wirtualną rzeczywistością do działalności szkoleniowej Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz podstawy porozumienia i zakres współpracy pomiędzy Krajową Szkołą a Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych w Warszawie.

sędzia Aleksandra Klimkowska

Zastępca Rzecznika Prasowego KSSiP

 

 

 

Uczestnicy pozują do grupowego zdjęcia na tle tablicy na której wyświetlony jest tytuł szkolenia i zdjęcie gogli VR Dwaj wykładowcy siedzą przy stole prezydialnym podczas prezentacji. Na rzutniku wyświetlana jest prezentacja. Sala wykładowa podczas warsztatów, uczestnicy siedzą przy stole. Dwóch uczestników stoi na środku sali w goglach VR

Data publikacji: 
2023-06-15 14:51
Data wytworzenia: 
2023-06-15 14:00
Autor treści: 
Rafał
Jędrzejowski
Ostatnia zmiana: 
2023-06-15 14:51
Autor zmiany: 
Rafał
Jędrzejowski