Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

„Wymiar sprawiedliwości przyjazny dzieciom i prawa dzieci” implementacja 3-miesiecznego kursu Programu HELP Rady Europy we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 2 listopada 2020r. podczas seminarium online otwarto 3-miesięczny kurs Programu HELP Rady Europy „Wymiar sprawiedliwości przyjazny dzieciom i prawa dzieci”. Implementacja kursu w wersjach krajowych została przygotowana w ramach wspólnego projektu Unii Europejskiej i Rady Europy „HELP in the EU II”. W seminarium wzięło udział 75 osób z Polski i Portugalii, w tym ze strony polskiej sędziowie, prokuratorzy, asystenci, referendarze, kuratorzy sądowi – uczestnicy kursu.

Więcej informacji:   https://go.coe.int/FOszL

Kurs Programu HELP „Wymiar sprawiedliwości przyjazny dzieciom i prawa dzieci” podzielony jest na dziewięć  modułów tematycznych. Implementacja krajowa oznacza, że kurs został przetłumaczony na język polski, a tutor wzbogacił jego treść o kontekst krajowy uzupełniając go o dodatkowe materiały tj. akty prawne, orzecznictwo i poglądy doktryny. W czasie kursu jego uczestnicy (45 osób)  będą mieli także możliwość  zadawania pytań tutorowi oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

W I kwartale 2021r. tj. po zakończeniu implementacji kursu z tutorem, zostanie on udostępniony na stronie Rady Europy w języku polskim ze wszystkimi dodatkowymi materiałami wskazanymi przez tutora, tak by każda osoba zainteresowana mogła z niego skorzystać.

Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty kursów Programu HELP oraz glosariusza. 

Więcej informacji o kursach HELP: https://www.kssip.gov.pl/node/6976

Data wytworzenia: 
2020-11-06 16:39
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2020-11-06 16:53
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński