Menu top

Dyrektor Krajowej Szkoły na konferencji z dziekanami wydziałów prawa

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska uczestniczyła w odbywającej się w dniach 24-25 lutego 2020 r. w Popowie k. Warszawy konferencji Ministra Sprawiedliwości z dziekanami wydziałów prawa szkół wyższych i przedstawicielami samorządów prawniczych.

Krajową Szkołę reprezentowali również: Zastępca Dyrektora ds. aplikacji sędziowskiej Adam Sęk, Zastępca Dyrektora ds. aplikacji prokuratorskiej Ryszard Tłuczkiewicz oraz Kierownik Działu Organizacyjnego dr Anna Guzik.

Spotkanie poświęcone było omówieniu wyników ubiegłorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz naboru na aplikacje sędziowską i prokuratorską w 2019 roku do  Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Przedstawiciele  Krajowej Szkoły  zaprezentowali uczestnikom konferencji wyniki naboru na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską prowadzonego przez Krajową Szkołę, a także profil kandydatów aspirujących do wykonywania w przyszłości zawodu sędziego i prokuratora. Przedstawili również najistotniejsze cechy modelu szkolenia wstępnego aplikantów.

W spotkaniu wzięli udział dziekani  uniwersytetów i innych uczelni wyższych prowadzących studia prawnicze. Obecni byli również przedstawiciele samorządów zawodowych - adwokackiego, radcowskiego, notarialnego i komorniczego, a także członkowie zespołów przygotowujących testy na egzaminy.

 

Biuro Dyrektora

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

 

Analiza naboru na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską w 2019 roku:

- prezentacja
- analiza testu
- analiza pracy pisemnej
- przystępujący do pierwszego etapu w latach 2009-2019

 

 

Data: 
środa, luty 26, 2020
Data publikacji: 
2020-02-26 21:36
Data wytworzenia: 
2020-02-26 21:30
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2020-03-03 14:21
Autor zmiany: 
Bartosz
Kuźma