Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Organizacja pracy i profilaktyka zespołu wypalenia zawodowego urzędnika sądów powszechnych, 13-15 maja 2020 r. KSSiP Lublin-U4/20

Data szkolenia: 13-15 maja 2020 r.
Miejsce szkolenia: KSSiP Lublin
Grupa docelowa: urzędnicy sądów powszechnych

Szkolenie dla regionu/apelacji: białostockiej, gdańskiej, katowickiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, warszawskiej, wrocławskiej

Rekrutacja na szkolenie odbywa się wyłącznie poprzez e-KSSiP Platformę Szkoleniową Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury  - https://ekssip.kssip.gov.pl/login


Wykładowcy

Karolina Strzelczyk
doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, trener i coach pracujący według standardów International Coach Federation. Od ponad 10 lat praktyk HR. Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu personelem, rekrutacji i selekcji, we wdrażaniu systemów ocen okresowych, programów motywacyjnych, budowaniu polityki personalnej. Wykładowca akademicki. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu umiejętności osobistych, menadżerskich i budowania zaangażowania.


Hanna Michalska
psycholog, długoletni dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim, nauczyciel dyplomowany, terapeuta rodzinny, mediator rodzinny i sądowy, trener i superwizor, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wykładowca Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach.


Tematyka szkolenia

„Organizacja pracy i profilaktyka zespołu wypalenia zawodowego urzędnika sądów powszechnych”

1. Komunikacja interpersonalna i postawa asertywna w rozwiązywaniu trudnych sytuacji pracowniczych. (warunki skutecznej komunikacji, precyzowanie komunikatów werbalnych)

2. Komunikacja interpersonalna i postawa asertywna w rozwiązywaniu trudnych sytuacji pracowniczych. (komunikacja niewerbalna a wpływ na współpracowników i interesantów, asertywne stawianie granic w aspekcie rozwiązywania trudnych sytuacji pracowniczych)

3. Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu przez skuteczne radzenie sobie ze stresem. (stres a wypalenie zawodowe, sposoby rozpoznawania osobistych właściwości a odporność na stres)

4. Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu przez skuteczne radzenie sobie ze stresem. (strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach zawodowych, w tym z trudnym interesantem; profilaktyka wypalenia zawodowego).

5. Organizacja pracy, efektywne zarządzanie czasem pracy. (organizacja pracy własnej a reguły zarządzania sobą w czasie; dbanie o siebie i własne zasoby energetyczne a efektywność w pracy)

6. Budowanie efektywnego zespołu zadaniowego. (budowanie współpracy i relacji w zespole; sposoby radzenia sobie z emocjami w sytuacjach zawodowych; rozwiązywanie konfliktów a efektywny zespół zadaniowy)

7. Mobbing jako zjawisko w miejscu pracy – przyczyny i zapobieganie. (znaczenie i przejawy mobbingu, przyczyny osobiste i środowiskowe mobbingu)

8. Mobbing – przyczyny i zapobieganie. (przeciwdziałanie mobbingowi; konstruktywne i asertywne rozwiązywanie sytuacji trudnych jako zapobieganie zachowaniom mobbingowym)

 


Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

 - merytorycznie: sędzia Beata Majewska
   tel. (81) 440 87 25
   e-mail: [email protected]

organizacyjnie: inspektor Mateusz Hypiak
   tel.  (81) 458 37 46
   e-mail: [email protected]

Data publikacji: 
2020-02-24 13:05
Data wytworzenia: 
2020-02-24 08:12
Autor treści: 
Mateusz
Hypiak
Ostatnia zmiana: 
2020-04-23 15:04
Autor zmiany: 
Mateusz
Hypiak