Język strony

Menu top

Uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej VII rocznika

- Służba prokuratorska, którą rozpoczniecie w najbliższym czasie jest niezwykle trudna i odpowiedzialna, ale jestem przekonana, że w jej pełnieniu pomoże Wam wiedza
i umiejętności praktyczne, które zdobyliście przez ostatnie lata w Krajowej Szkole. Życzę Wam sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby - powiedziała Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska otwierając w dniu 12 grudnia 2019 r. w siedzibie  KSSiP w Krakowie uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej przez aplikantów VII rocznika.

Uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej poprzedziła przeprowadzona tego samego dnia w siedzibie Krajowej Szkoły rekrutacja egzaminowanych aplikantów aplikacji prokuratorskiej na stanowiska asesorów powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, która odbyła się w obecności Zastępcy Prokuratora Krajowego prokurator Agaty Gałuszki-Górskiej oraz Zastępcy Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
ds. aplikacji prokuratorskiej prokuratora Ryszarda Tłuczkiewicza.

Stanowiska asesorskie wybrało 90 aplikantów prokuratorskich.

Dyplomy ukończenia aplikacji prokuratorskiej odebrało łącznie 93 aplikantów prokuratorskich.

W uroczystości zakończenia aplikacji prokuratorskiej udział wziął Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski, który pogratulował aplikantom wyników egzaminu prokuratorskiego, jednocześnie dziękując im za wybór służby prokuratorskiej.

Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Zastępca Prokuratora Krajowego Agata Gałuszka-Górska, Prokuratorzy Regionalni, członkowie Zespołu Egzaminacyjnego i Komisji Egzaminacyjnej, a także liczni prokuratorzy i sędziowie.

 

Biuro Dyrektora

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data: 
piątek, Grudzień 13, 2019
Data publikacji: 
2019-12-13 12:49
Data wytworzenia: 
2019-12-13 12:45
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2019-12-13 16:12
Autor zmiany: 
Bartosz
Kuźma