Język strony

Menu top

Prowadzenie postępowań w sprawach katastrof lądowych- szkolenie dla prokuratorów

"Prowadzenie postępowań przygotowawczych w sprawach o charakterze terrorystycznym; katastrofa w ruchu lądowym"- to temat szkolenia zorganizowanego przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury w dniach 2-4 października 2019 r. na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, z wykorzystaniem infrastruktury Centrum oraz przy użyciu nowoczesnych technologii pomiarowych.

W szkoleniu uczestniczyło 49 prokuratorów specjalizujących się w prowadzeniu postępowań dotyczących katastrof w ruchu lądowym.

W ramach części praktycznej prokuratorzy uczestniczyli w zajęciach polegających na oględzinach symulowanej katastrofy drogowej w ruchu lądowym. Zajęcia prowadzone były przez ekspertów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie z wykorzystaniem bazy szkoleniowej oraz infrastruktury i sprzętu specjalistycznego CSP.

Część teoretyczna szkolenia odbyła się w Ośrodku Szkoleniowym Krajowej Szkoły w Dębem, a prowadzili ją m.in. eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie.

Uczestniczy szkolenia zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi m. in. strategii prowadzenia oględzin miejsca katastrofy, dokumentacji śladów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, oględzin pojazdów, postępowania z pokrzywdzonymi w wyniku zamachu terrorystycznego.

 

Biuro Dyrektora

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratyury

 

 

 

 

 

Data: 
wtorek, Październik 8, 2019
Data publikacji: 
2019-10-08 11:55
Data wytworzenia: 
2019-10-08 12:00
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2020-01-17 11:30
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński