Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

Taktyka i technika przesłuchań – szkolenie dla aplikantów prokuratorskich

W dniach 13-17 maja 2019 r. w Krakowie w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań dla aplikantów aplikacji prokuratorskiej.

W kursie poprowadzonym przez funkcjonariuszy Szkoły Policji w Katowicach, posiadających umiejętności nabyte w trakcie szkoleń przeprowadzonych przez agentów Federalnego Biura Śledczego, uczestniczyli aplikanci VIII rocznika aplikacji prokuratorskiej.

W trakcie kursu słuchacze przygotowywani byli do doskonalenia umiejętności sprawnego i skutecznego wykonywania zadań służbowych w obszarach takich jak prowadzenie rozmowy, przesłuchanie świadka, przesłuchanie podejrzanego, planowanie i przygotowanie rozmów oraz przesłuchań, dobieranie metod prowadzenia rozmów i przesłuchań, a także rozpoznawanie mechanizmów obronnych czy rozpoznawanie symptomów nieszczerości i kłamstwa.

Kurs zorganizowany został przez Dział Praktyk i Spraw Aplikantów Ośrodka Aplikacji Prokuratorskiej KSSiP we współpracy ze Szkołą Policji w Katowicach.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

 

 

Data wytworzenia: 
2019-05-20 11:16
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2019-06-17 11:21
Autor zmiany: 
Mateusz
Martyniuk