Język strony

Menu top

Seminarium polsko – niemieckie w Wustrau

W dniach 13 - 17 maja 2019 r. w Wustrau koło Berlina w siedzibie Niemieckiej Akademii Sędziowskiej odbyło się polsko – niemieckie seminarium organizowane przez Saksońskie Ministerstwo Sprawiedliwości, Niemiecką Akademię Sędziowską oraz Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Seminarium uroczyście otworzyli Dyrektor Niemieckiej Akademii Sędziowskiej – dr Stefan Tratz oraz Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – dr hab. Małgorzata Manowska.

Celem seminarium była wzajemna wymiana informacji o systemach prawnych Polski i Niemiec, jak również doświadczeń zawodowych uczestników. W spotkaniu łącznie wzięło udział 40 sędziów i prokuratorów różnych szczebli z Niemiec i Polski.

Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury reprezentowali również: sędzia Marek Manowiec, prokuratorzy – Anna Filipek - Woźniak, Joanna Sadurska i Mateusz Martyniuk oraz Olga Binert - Mielko.

Seminarium prowadzone było systemem panelowym. Uczestnicy zapoznali się z rozwiązaniami obowiązującymi w obu krajach w zakresie: ustroju sądów i prokuratury, kształcenia wstępnego sędziów i prokuratorów, szkolenia ustawicznego kadr wymiaru sprawiedliwości, drogi awansu sędziego i prokuratora na wyższe stanowiska, drogi do nominacji sędziowskiej. Wśród poruszanych tematów były również: podstawowe zasady prawa rodzinnego, gwarancje niezawisłości sędziowskiej, standardy etyczne w zawodzie sędziego i prokuratora, medialny wizerunek oraz publiczna ocena sądów i prokuratury.

Uczestnicy seminarium gościli również w Federalnym Ministerstwie Sprawiedliwości. 

 

Biuro Dyrektora

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

 

Data: 
sobota, Maj 18, 2019
Data publikacji: 
2019-05-18 12:38
Data wytworzenia: 
2019-05-18 12:39
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2019-05-20 09:48
Autor zmiany: 
Mateusz
Martyniuk