Menu top

Wizyta uczestników Programu Wymiany Wykładowców w ramach EJTN

W dniach 19-23 listopada  2018 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła w Krakowie i Lublinie dwóch wykładowców z krajów Unii Europejskiej w ramach Programu Wymiany Wykładowców organizowanego przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (European Judicial Training Network – EJTN).

Uczestnicy wymiany przebywali w Polsce przez tydzień. Podczas  stażu zapoznali się z organizacją i funkcjonowaniem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, odbywając spotkania w Ośrodku Aplikacji Sędziowskiej i Ośrodku Aplikacji Prokuratorskiej oraz Ośrodku Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej w Lublinie. Ponadto uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w jednym z krajowych szkoleń ustawicznych, jak również w odbywającym się w tym samym czasie programie wymiany AIAKOS, adresowanym do aplikantów i młodych sędziów programie

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury jest członkiem Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN). EJTN zrzesza instytucje odpowiedzialne za szkolenie kadr wymiaru sprawiedliwości na obszarze Unii Europejskiej.

Jednym z projektów realizowanych przez EJTN przy współpracy z partnerami krajowymi jest program wymiany stażowej dla wykładowców (Exchange Program for Judicial Trainers)), który adresowany jest do sędziów i prokuratorów. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury od początku istnienia uczestniczy w tym programie.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

 

Data: 
czwartek, Listopad 29, 2018
Data publikacji: 
2018-11-29 12:03
Data wytworzenia: 
2018-11-29 12:03
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk