Menu top

Szkolenie patronów koordynatorów - I edycja

 

W dniach 6 - 7 września 2018 r. w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się kolejna edycja szkolenia dla patronów koordynatorów praktyk aplikantów Krajowej Szkoły z obszaru sądów apelacyjnych w Krakowie, Katowicach, Rzeszowie  i Wrocławiu oraz prokuratur regionalnych w Krakowie, Katowicach, Rzeszowie i Wrocławiu.

Szkolenie zainaugurował Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury -  Adam Sęk, podkreślając w swoim wystąpieniu ważną rolę koordynatorów praktyk,  których zaangażowanie i doświadczenie jest gwarancją wysokiego poziomu odbywania praktyk przez przyszłych sędziów i prokuratorów.

W szkoleniu uczestniczyło 36 sędziów i 27 prokuratorów.  Głównymi tematami szkolenia, prowadzonego przez wykładowcę Krajowej Szkoły prokuratora Marka Rote z Prokuratury Regionalnej w Poznaniu były podstawy  prawne  prowadzenia  aplikacji  sędziowskiej  i  aplikacji  prokuratorskiej  po zmianach   ustawy   o  Krajowej  Szkole  Sądownictwa i  Prokuratury, zasady funkcjonowania Krajowej Szkoły po zmianie jej struktury organizacyjnej, metodyka sprawowania patronatu nad aplikantami, kryteria oceny aplikanta i zasady sporządzania opinii przez patrona praktyk oraz współpraca patronów praktyk z patronami koordynatorami.

Odrębne miejsce poświęcono zagadnieniom skutecznej komunikacji językowej i niewerbalnej, o których mówiła wykładowca Krajowej Szkoły dr hab. Aneta Załazińska – językoznawca z Katedra Teorii Komunikacji Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczeniami w sprawowaniu patronatu nad aplikantami w swoich wystąpieniach podzielili się wybrani patroni koordynatorzy praktyk.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data: 
poniedziałek, Wrzesień 10, 2018
Data publikacji: 
2018-09-10 13:29
Data wytworzenia: 
2018-09-10 13:30
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2018-09-25 12:01
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński