Język strony

Menu top

„Raz jeszcze o prawie w zmieniającym się społeczeństwie”- konferencja z udziałem przedstawicieli Krajowej Szkoły

„Raz jeszcze o prawie w zmieniającym się społeczeństwie” to tytuł konferencji, która odbyła się w dniach 7 – 8 czerwca 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury: sędzia Ewa Gut, sędzia dr Agnieszka Pilch, prokurator dr Piotr Kosmaty, prokurator Mateusz Martyniuk, prokurator Piotr Turek oraz referendarz sądowy dr Renata Pawlik.

Konferencja poświęcona była współczesnemu ujęciu wybranych problemów socjologiczno-prawnych, których badaniem zajmowała się profesor Maria Borucka-Arctowa – założycielka Katedry Socjologii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestnicy konferencji dyskutowali m.in. na temat zagadnień związanych z komunikacją na sali sądowej, zaufaniem do instytucjonalnych praktyk stosowania prawa, zaufaniem do sądów w zmediatyzowanej rzeczywistości społecznej oraz preferencji zawodowych studentów prawa w ujęciu socjologiczno – prawnym.

Konferencję zakończył wykład prof. dr hab. Sławomiry Wronkowskiej – Jaśkiewicz, sędziego Trybunału Konstytucyjnego pt. „O woluntaryzmie, instrumentalizacji i odpowiedzialności za prawo”.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data publikacji: 
2018-06-11 09:43
Data wytworzenia: 
2018-06-11 09:43
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2018-06-15 12:12
Autor zmiany: 
Bartosz
Kuźma