Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

Organizacja aplikacji - nowe rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości

W dniu 1 marca 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 lutego 2018 r. w sprawie odbywania aplikacji sędziowskiej i aplikacji prokuratorskiej (Dz. U. 2018 poz. 371).

Rozporządzenie określa m.in.:

- organizację, tryb i sposób odbywania aplikacji sędziowskiej oraz aplikacji prokuratorskiej,

- sposób ustalania systemu punktowego oceny sprawdzianów i ich poprawiania oraz systemu punktowego oceny przebiegu praktyk, objętych programem aplikacji.

Zgodnie z rozporządzeniem szkolenie aplikantów jest organizowane w ramach co najmniej 30 cykli szkoleniowych. Cykl szkoleniowy obejmuje zajęcia w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, praktyki i może kończyć się sprawdzianem wiedzy i umiejętności.

Zajęcia w trakcie aplikacji są realizowane w formach umożliwiających nabycie umiejętności praktycznych, w szczególności w formie: ćwiczeń, rozwiązywania kazusów, seminariów, repetytoriów i symulacji rozpraw, zgodnie z programem aplikacji.

Praktyki odbywają się w sądach, prokuraturach lub innych jednostkach organizacyjnych wskazanych w programie aplikacji, położonych możliwie najbliżej miejsca zamieszkania aplikanta.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data publikacji: 
2018-03-01 14:37
Data wytworzenia: 
2018-03-01 14:35
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2018-03-01 14:42
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński