Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Międzynarodowe szkolenie językowe z terminologii prawniczej – język francuski, 23-24 sierpnia 2016 roku, Omšenie (Słowacja).

Data szkolenia:

23-24 sierpnia 2016

Miejsce szkolenia:

Omšenie (Słowacja)

Grupa docelowa:

sędziowie i prokuratorzy

Forma zajęć:

warsztaty

Termin zgłoszeń:

5.08.2016 godz. 14.00

Sygnatura:

M10/C/16

Język roboczy:

francuski

Uprzejmie informujemy, że Słowacka Akademia Sędziowska organizuje seminarium językowe z prawniczego języka francuskiego.

Zakres tematyczny szkolenia

Celem seminarium jest podnoszenie kompetencji językowych uczestników, w celu usprawnienia współpracy i wymiany informacji między instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Synopsis: La Jurisprudence récent du Cour de justice de l'UE Principales activités: Présentation des derničres tendances de la jurisprudence de CJUE dans le sujet choisi par le moyen d'études et par le moyen des análisis des conclusions d´avocat général. Formation interactive de vocabulaire basé sur le thčme choisi.

Objectifs et résultats du projet: Les participants pourront se familiariser avec la langue spécifique utilisée dans les documents de CJUE et de son utilisation pratique par les exercices de vocabulaire. Les participants amélioreront leurs connaissances pour un usage futur sur les activités de formation transfrontaličres organisées par les institutions de formation

 

Zasady finansowania

Koszty zakwaterowania i wyżywienia zgodnie z ofertą seminarium pokrywa szkołą słowacka. Koszty dojazdu na miejsce seminarium oraz koszty ubezpieczenia pokrywa uczestnik.

KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia.

 

Warunki uczestnictwa

  1. dokonanie w terminie do 5 sierpnia 2016 r. do godz. 14.00 zgłoszenia na szkolenie w formie elektronicznej poprzez przesłanie formularza aplikacyjnego na adres [email protected] ze wskazaniem sygnatury szkolenia M10/C/16 w temacie wiadomości, zawierającego motywację wskazującą w szczególności na dotychczasowy przebieg służby/pracy, osiągnięcia zawodowe, jak również spodziewane korzyści z uczestnictwa w szkoleniu międzynarodowym dla dalszego rozwoju zawodowego;
  2. dokonanie w terminie do 5 sierpnia 2016 r. do godz. 14.00 rejestracji na szkolenie na platformie szkoleniowej Krajowej Szkoły (proces założenia konta na platformie szkoleniowej oraz zapisu na listę oczekujących na dane szkolenie opisany jest poniżej);
  3. bardzo dobra znajomość języka roboczego szkolenia - na poziomie minimum B2; do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. Krajowa Szkoła zastrzega sobie prawo weryfikacji zadeklarowanego przez kandydata poziomu znajomości języka obcego w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka lub powzięcia przez Krajową Szkołę uzasadnionych wątpliwości w tym zakresie;
  4. uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu.

KSSiP rekomenduje listę polskich kandydatów na ww. szkolenie międzynarodowe. Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium zostanie podjęta przez Słowacką Akademię Sędziowską.

Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem korespondencji elektronicznej najpóźniej do dnia 8 sierpnia 2016 r. o rekomendacji na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

Wpisanie się na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie są równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

Platforma Szkoleniowa Krajowej Szkoły

W celu dokonania rejestracji na szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły należy:

  • założyć konto użytkownika na Platformie Szkoleniowej: po wejściu na stronę główną KSSiP, dostępną pod adresem: www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję "Platforma szkoleniowa - Informacje i instrukcje obsługi". W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/. Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów;
  • zapisać się na listę oczekujących na wybrane szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły - po zalogowaniu się na Platformę w sekcji "Kursy" należy odnaleźć zakładkę "Szkolenia międzynarodowe 2016", gdzie zostało zamieszczone wybrane szkolenie - Link bezpośredni do szkolenia M10/C/16:

http://szkolenia.kssip.gov.pl/enrol/index.php?id=3796

Zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

  • Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  • W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy pod numerem tel. 81 440 87 14.

Formularz aplikacyjny KSSiP: https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/formularz_kssip_37.doc

Data wytworzenia: 
2016-07-29 14:24
Autor treści: 
Katarzyna
Krysiak