Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Rekrutacja - Dowód z opinii biegłego (rzeczoznawca majątkowy). C7/K/16, Wrocław 21 czerwca 2016r.

Data szkolenia: 21 czerwca 2016 r.
Miejsce szkolenia: Sąd Okręgowy we Wrocławiu, ul. Sądowa 1, 50-046 Wrocław
Grupa docelowa: dla sędziów orzekających w wydziałach cywilnych, asystentów wykonujących czynności w wydziałach cywilnych, prokuratorów i asesorów zajmujących się sprawami z zakresu prawa cywilnego z obszaru apelacji wrocławskiej

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowca

Jan Konowalczukdoktor nauk ekonomicznych, inżynier; od 2008 r. adiunkt w Katedrze Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i kierownik studium podyplomowego „Rzeczoznawca majątkowy”. Wykładowca problematyki wyceny nieruchomości i przedsiębiorstw na studiach podyplomowych prowadzonych przez uczelnie publiczne i prywatne oraz trener na kursach specjalistycznych dla rzeczoznawców majątkowych, pracowników administracji publicznej i przedsiębiorstw. Rzeczoznawca majątkowy z ponad 20-letnim stażem zawodowym, w dorobku ma corocznie kilkadziesiąt wycen nieruchomości, przedsiębiorstw, aktywów niematerialnych, szkód, i in., w tym ok. połowę w ramach pełnionej od 1994 r. funkcji biegłego sądowego. Autor ponad 40 publikacji i specjalistycznych artykułów na temat wyceny nieruchomości i przedsiębiorstw. W latach 2006–2009 przewodniczący Komisji Standardów Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych, współautor krajowych standardów wyceny, redaktor polskich wydań europejskich i międzynarodowych standardów wyceny. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. szacowania nieruchomości. Członek Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych, gdzie pełnił funkcje redaktora naczelnego kwartalnika „Nieruchomość” i przewodniczego Komisji Opiniującej zajmującej się oceną spornych operatów szacunkowych. Członek zarządów: Towarzystwa Naukowego Nieruchomości w Olsztynie oraz Stowarzyszenia Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce.

 

Tematyka szkolenia

1. Podstawy dopuszczenia dowodu z opinii biegłego i formułowanie tezy dowodowej przez sąd.

2. Kompetencje biegłego.

3. Metodyka sporządzania opinii, konstrukcja opinii.

4. Ocena wartości dowodowej wydanej opinii.

5. Orzekanie w przedmiocie wynagrodzenia biegłego, w szczególności weryfikacja rachunku biegłego.

 

 

Koordynacja z ramienia KSSiP:

-merytoryczna:

sędzia Paweł Zdanikowski

tel. 81 440 87 27

e-mail: [email protected]

 

- organizacyjna:

starszy inspektor Ewelina Bożyk-Dyszczak

tel. 81 458 37 53

e-mail: [email protected]

Program szkolenia

Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

 Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne  z posiadaniem przez użytkownika Platformy Szkoleniowej
uprzedniej zgody przełożonego na udział w szkoleniu.

Informujemy, że automatyczny zapis na szkolenie dostępny jest wyłącznie dla osób, które uzupełniły dane o miejscu zatrudnienia i wykonywanym zawodzie w swoim profilu.

Prosimy o uzupełnienie danych w profilach.

 

 

 

Zasady rekrutacji:

 

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

1.     Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2016”.

·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2016”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

Data publikacji: 
2016-05-31 09:40
Data wytworzenia: 
2016-05-30 10:43
Autor treści: 
Ewelina
Bożyk-Dyszczak
Ostatnia zmiana: 
2016-05-31 09:40
Autor zmiany: 
Mateusz
Martyniuk