Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Uroczystość zakończenia I rocznika aplikacji sędziowskiej

W dniu 1 września 2015 roku w auli Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie odbyła się uroczystość zakończenia I rocznika aplikacji sędziowskiej. Spośród 75 osób rozpoczynających aplikację w dniu 28 lutego 2011 r. ukończyło ją 66 osób.

W uroczystości udział wzięła zastępca Dyrektora Departamentu Sądów, Organizacji i Analiz Wymiaru Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości Anita Lewandowska, która w imieniu Ministra Sprawiedliwości złożyła aplikantom gratulacje.

Z kolei z ramienia Krajowej Rady Sądownictwa życzenia aplikantom złożyła członek Prezydium Rady sędzia Gabriela Ott.

Po podsumowaniu przebiegu aplikacji przez zastępcę Dyrektora KSSiP ds. aplikacji Rafała Dzyra, Dyrektor KSSiP Leszek Pietraszko wraz z Przewodniczącą Rady Programowej KSSiP prof. dr hab. Janiną Błachut uhonorował nagrodami rzeczowymi absolwentki
I rocznika aplikacji sędziowskiej: Alicję Przybylską, Joannę Malińską oraz Anetę Kołodziej - za uzyskanie najlepszych wyników z przebiegu aplikacji, zaś Darię Kwapisz, Annę Joniec i Anastazję Ustjanicz-Dubiel - za  najlepsze wyniki na egzaminie sędziowskim - oraz wręczył przybyłym na uroczystość aplikantom dyplomy ukończenia aplikacji sędziowskiej.

Adam Jaworski, jako przedstawiciel absolwentów  podziękował kierownictwu oraz kadrze Krajowej Szkoły, a także wszystkim osobom zaangażowanym w proces edukacyjny za trud i wysiłek włożony w przygotowanie aplikantów do wykonywania zawodu sędziego.

Przebieg uroczystości uświetnił występ kwintetu smyczkowego „Z Harfą w Tle”, a zakończyło ją wykonanie wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Data publikacji: 
2015-09-02 15:39
Data wytworzenia: 
2015-09-02 15:30
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński