Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Program wymiany sądów i prokuratur organizowany w ramach programu wymiany EJTN

 

 

 

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP ogłasza nabór na wymiany stażowe dla sądów i prokuratur organizowane w ramach programu wymiany EJTN w 2015 roku.

Staż dla kadr sądów i prokuratur Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury realizuje w oparciu o zalecenia Programu Sztokholmskiego UE (2010/C 115/01), który stanowi: „Należy dążyć do realizacji celu w postaci systematycznych europejskich programów szkoleniowych”. Program wymiany EJTN ewoluuje w kierunku wymian dwustronnych o charakterze instytucjonalnym na poziomie sądów lub prokuratur tej samej instancji. W programie wymiany mogą uczestniczyć kadry sądów lub prokuratur ze szczebla kadry zarządzającej i urzędniczej.

Cel Stażu:

Zapoznanie z funkcjonowaniem  i organizacją pracy sądu lub prokuratury tej samej instancji w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej.

Adresaci: kadra kierownicza i urzędnicza sądów i prokuratur

Ramy organizacyjne wymiany:

  • Czas trwania wymiany: do 2 tygodni, przy czym 1 tydzień wymiany za granicą , drugi tydzień wymiany w sądzie uczestniczącym w programie na zasadach przyjmowania gości zagranicznych (po 1 tygodniu na każdy z sądów);
  • Liczba uczestników wymiany: dwa sądy partnerskie z dwóch różnych państw członkowskich UE wyznaczają grupę członków delegowanych do udziału w wymianie, grupa liczy od 5 do maksymalnie 10 uczestników delegowanych z jednego sądu;
  • Język roboczy: określony w porozumieniu sądów uczestniczących w wymianie;
  • Zasad wzajemności obowiązuje tak jak w Programie Wymiany EJTN: sądy partnerskie uczestniczące w wymianie dwustronnej zobowiązują się do wysłania i przyjęcia takiej samej liczby uczestników wymiany;

 

  • Zasady składania wniosku:
  1. EJTN ogłasza nabór wniosków za pośrednictwem narodowych punktów kontaktowych EJTN;
  2. partnerzy wymiany występują do EJTN za pośrednictwem własnych punktów  kontaktowych z wnioskiem włączenia dwustronnej wymiany sadów do Programu Wymiany EJTN. Wniosek powinien zawierać precyzyjne dane organizacyjne, tj. wskazanie partnerów wymiany (dane sądów, określony cel wymiany, projekt programu wymiany dwustronnej, proponowany skład delegacji / uczestników wymiany).

 

  • Zasady finansowania wymiany:

EJTN wypłaca bezpośrednio uczestnikom wymiany dzienne diety na pokrycie kosztów wyżywienia i zakwaterowania na czas trwania wymiany według obowiązujących w danym państwie stawek oraz zwraca koszty podróży w kwocie do 400 EUR. Zasady tożsame z polityką finansowania krótkoterminowych staży dla sędziów i prokuratorów organizowanych w ramach Programu Wymiany EJTN.

EJTN partycypuje również w kosztach tłumaczenia symultanicznego na wniosek sądów uczestniczących w wymianie. Każdorazowo na obsługę jednej wymiany przysługuje kwota 1500 EUR.

Wnioski do udziału w Progamie Wymiany składane są za pośrednictwem sekretariatów sądów i prokuratur. Wniosek formalny wymaga wcześniejszej formalizacji współpracy partnerskiej z sądem lub prokuraturą, która ma być stroną stażu.

 

Termin pierwszego naboru upływa w dniu 2 lipca 2015 roku.

 

Adres składania wniosków:

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP e-mail: [email protected]

 

Osoba kontaktowa :
Anna Natorska-Michrowska
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
e-mail: [email protected]

 

Data publikacji: 
2015-06-26 13:30
Data wytworzenia: 
2015-06-24 17:39
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2015-06-26 16:07
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński