Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Nabór na seminarium EJTN 'Criminal Justice I: “International judicial cooperation in criminal matters: European Arrest Warrant and Mutual Legal Assistance simulations”, 8-10 października 2014, Wilno.


 

Data szkolenia: 08-10-2014 - 10-10-2014
Miejsce szkolenia: Wilno (Litwa)
Grupa docelowa: sędziowie i prokuratorzy
Forma zajęć: seminarium i warsztaty
 

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Europejską Siecią Kształcenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) ogłasza nabór na kolejną edycję seminarium organizowanego w ramach projektu EJTN Criminal Justice Project „Międzynarodowa współpraca sądowa w sprawach karnych”, współfinansowanego przez Komisje Europejską.

Tytuł szkolenia: “International judicial cooperation in criminal matters: European Arrest Warrant and Mutual Legal Assistance simulations”.


Języki robocze: angielski
Uczestnicy: sędziowie orzekający w sprawach karnych i prokuratorzy.

Liczba wolnych miejsc: 14

Sygnatura szkolenia: M10/B/14

 

Krótki opis seminarium i założenia programowe:

Celem szkoleń jest wzmacnianie współpracy sądowej w kierunku utworzenia europejskiego obszaru sprawiedliwości w sprawach karnych, poprawa kontaktów oraz wymiany informacji i dobrych praktyk oraz wzmacnianie zaufania publicznego w celu zapewnienia ochrony praw ofiar i praw oskarżonego w Europie. Zgodnie z powyższymi założeniami projektu seminaria poświęcone są analizie porównawczej stosowanych w poszczególnych państwach członkowskich UE regulacji prawnych i mechanizmów w zakresie postępowań karnych ze szczególnym wskazaniem na procedurę Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz Wzajemnej Pomocy Prawnej. Tegoroczna edycja seminaryjna Projektu Criminal Justice odbywa się z udziałem przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości z Litwy, Portugalii i Polski.

 

Zasady finansowania:
Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) wypłaca diety w kwocie 138 EUR na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwraca koszty transportu do kwoty 400 EUR. Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży we własnym zakresie. Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu są dostępne w osobnym załączniku pt. „Terms and conditions”.

Kryteria brane pod uwagę podczas rekrutacji:

  • Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe w zakresie obrotu prawnego z zagranicą.
  • Udział w szkoleniach zagranicznych w latach poprzednich – pierwszeństwo mają osoby, które dotychczas nie uczestniczyły w Projekcie Criminal Justice I.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (minimum na poziomie B2). Do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF.
    W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.

Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium zostanie podjęta przez KSSiP w porozumieniu z Europejską Siecią Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN).

 

  1. W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:
  1. wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać go do dnia 25 lipca 2014r. na adres [email protected] z opisem sygnatury szkolenia M10/B/14 w temacie wiadomości.
  2. dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP
  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  1. Wpis na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  2. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem platformy szkoleniowej najpóźniej do dnia 8 sierpnia 2014r. o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
  3. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  4. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

 

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

Data publikacji: 
2014-07-10 13:20
Data wytworzenia: 
2014-07-09 17:01
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2014-07-10 13:20
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak