Menu top

Prawa Człowieka w orzecznictwie sądów polskich

Prawa Człowieka w orzecznictwie sądów polskich jest to projekt Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego adresowany do szerokiego kręgu odbiorców – środowiska naukowego, prawników, sędziów i prokuratorów, studentów, dziennikarzy, aktywistów praw człowieka, pracowników administracji, stron postępowań sądowych i wszystkich zainteresowanych.

Strona internetowa projektu stanowi bazę ważnych i ciekawych orzeczeń z zakresu praw człowieka wydanych przez sądy krajowe i zagraniczne (oraz ich omówień) . Ich teksty są usystematyzowane według rodzaju prawa, jurysdykcji i daty wydania. Przy każdym orzeczeniu została przewidziana również funkcja zamieszczania profesjonalnych komentarzy przez zarejestrowanych użytkowników. Oprócz działu aktualności, bieżące informacje na temat praw człowieka mogą być komentowane przez użytkowników strony na Forum.

W ramach projektu został ogłoszony również konkurs dla studentów prawa i administracji na najlepszy komentarz do orzeczenia prezentowanego na stronie.

W imieniu autorów projektu Serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie poprzez rejestrację i zamieszczanie komentarzy do orzeczeń, jak również do przesyłania treści wyroków lub informacji o sprawach z dziedziny praw człowieka, które Państwa zdaniem, powinny znaleźć się na stronie i być udostępnione szerszemu kręgowi odbiorców.

Koordynatorem projektu jest
Pani dr Anna Śledzińska-Simon
(e-mail: prawaczlowieka@gmail.com)

Data publikacji: 
2013-08-14 16:08
Data wytworzenia: 
2013-08-14 16:08
Ostatnia zmiana: 
2013-09-09 08:10
Autor zmiany: 
admin