Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Ogłoszenie wyników XIX Turnieju Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów

13 czerwca 2013 roku w siedzibie Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XIX Turnieju Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów, zorganizowanego przez Instytut Ekspertyz Sądowych we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury.
 
Laureatami tegorocznej edycji Turnieju zostali :
I miejsce – Pan Tomasz Rybak, aplikant aplikacji prokuratorskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ;
II miejsce – Pan Sebastian Mróz, aplikant aplikacji prokuratorskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ;
III miejsce – Pani Joanna Ropa, aplikantka aplikacji prokuratorskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
 
W poszczególnych kategoriach najlepsze wyniki uzyskali :
Rozwiązanie testu teoretycznego z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii i psychologii sądowej – Pani Joanna Ropa ;
Sporządzenie postanowień o zasięgnięciu opinii – powołaniu biegłego : Pani Joanna Ropa
Ocena opinii i przesłuchanie biegłego : Pan Tomasz Rybak.
 
W uroczystości ogłoszenia wyników Turnieju udział wzięli między innymi Pan Prokurator Marek Jamrogowicz – Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego oraz Pan Prokurator Apelacyjny w Krakowie Artur Wrona.
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Prokuratora Apelacyjnego w Krakowie i Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
 
Turniej Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów organizowany jest przez Instytut Ekspertyz Sądowych od 1995 roku. Składa się z dwóch części :
– teoretycznej – w której wyłonieni w drodze eliminacji finaliści rozwiązują test, sprawdzający ich wiedzę z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii
i psychologii sądowej oraz opracowują postanowienia o zasięgnięciu opinii – powołaniu biegłego;
– i praktycznej – w trakcie której przeprowadzają czynność procesową, jaką w tym roku było przesłuchanie biegłego, poprzedzone dokonaniem oceny wydanej przez niego uprzednio opinii pisemnej.
Po zakończeniu tegorocznej edycji Turnieju w auli Krajowej Szkoły Sądownictwa
i Prokuratury odbyło się otwarte dla wszystkich aplikantów spotkanie podsumowujące to wydarzenie, w trakcie którego członkowie Jury omówili jego wyniki, a w szczególności zadanie praktyczne, wskazując, w jaki sposób winno ono być prawidłowo przeprowadzone.
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury aktywnie wspiera Instytut Ekspertyz Sądowych w przygotowywaniu Turnieju od 2011 roku.
Data publikacji: 
2013-08-13 15:51
Data wytworzenia: 
2013-08-13 15:51
Ostatnia zmiana: 
2013-09-05 10:03
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak