Wydarzenia

Kwartalnik Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z wyższym wskaźnikiem ICV

Kwartalnik Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury - czasopismo naukowe wydawane przez Krajową Szkołę – po raz kolejny przeszedł kompleksową ewaluację czasopism naukowych prowadzoną przez ICI Journals Masterlist, uzyskując wskaźnik ICV (Index Copernicus Value) w wysokości 45,65 punktów.  To wzrost oceny Kwartalnika, albowiem podczas ubiegłorocznej ewaluacji został oceniony na 42,31 punktów.

Uroczystość zakończenia aplikacji sędziowskiej IV rocznika

W dniu 15 listopada 2017 roku w Krakowie w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczystość zakończenia IV rocznika aplikacji sędziowskiej, którą ukończyło 67 aplikantów.

I etap konkursu na aplikacje sędziowską i prokuratorską

Dnia 9 listopada 2017 r. w hali EXPO w Krakowie rozpoczął się I etap konkursu na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską, prowadzonego przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. W bieżącym roku Minister Sprawiedliwości wyznaczył limit 140 miejsc na  aplikację sędziowską, jak również limit 140 miejsc na aplikację prokuratorską.

Uroczystość zakończenia aplikacji sędziowskiej

W dniu 7 listopada 2017 roku w Krakowie w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyła się uroczystość zakończenia V rocznika aplikacji sędziowskiej, którą ukończyło 81 aplikantów.

Wywiad z Dyrektorem Krajowej Szkoły dr hab. Małgorzatą Manowską dla Rzeczpospolitej

- To są wychowankowie Krajowej Szkoły, wspaniali, odważni i samodzielnie myślący ludzie. Jestem z nimi związana i zależy mi na ich  losie. W piątek spotkałam się z przedstawicielami asesorów i zapewniłam o wsparciu ze strony Krajowej Szkoły. Dotyczy to nie tylko naszych absolwentów, ale wszystkich asesorów. Na pewno pomożemy im w przygotowaniu argumentacji prawnej przy odwołaniu do Sądu Najwyższego- powiedziała Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzatą Manowską w wywiadzie pt.

Konferencja prasowa Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Dzisiaj (31 października 2017 r.) w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyla się konferencja prasowa Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzaty Manowskiej w związku ze sprzeciwem Krajowej Rady Sądownictwa wobec 265 asesorów sądowych z listy przedstawionej przez Ministra Sprawiedliwości.

W trakcie konferencji Dyrektor Krajowej Szkoły wygłosiła poniższe oświadczenie.

Szanowni Państwo,

Najnowszy numer Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w zakładce Działalność wydawnicza jest już dostępny najnowszy numer Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w wersji elektronicznej.

Uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej 2017

- Służba prokuratorska, którą rozpoczniecie jest trudna, ale jestem przekonana, że w jej pełnieniu pomoże Wam wiedza i umiejętności praktyczne, które zdobywaliście przez ostatnie lata w Krajowej Szkole. Życzę Wam sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby. Pamiętajcie też, żeby zawsze widzieć człowieka i kierować się zasadami etyki - powiedziała Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska otwierając w dniu 27 października 2017 r.

Strony