Wydarzenia

Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Krajowej Szkole

W dniu 25 maja 2017 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę studentów z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Krajową Szkołę  reprezentowali prokurator Piotr Kosmaty z Działu Praktyk i Spraw Aplikantów KSSiP oraz dr Renata Pawlik z Działu Egzaminów KSSiP. Studenci zapoznali się z  zasadami organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły, w szczególności dotyczącymi  naboru na aplikacje: sędziowską i prokuratorską oraz modelem kształcenia aplikantów. W drugiej części spotkania gościom zaprezentowano bazę szkoleniową Krajowej Szkoły, a także Dom Aplikanta.  

 

I edycja Programu Wymiany Sędziów i Prokuratorów w ramach EJTN

W dniach 8-19 maja 2017 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę 17 sędziów i prokuratorów z krajów Unii Europejskiej w ramach I edycji Programu Wymiany Sędziów i Prokuratorów organizowanego przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (European Judicial Training Network – EJTN).

Szkolenie rzeczników prasowych sądów

„Rola rzecznika prasowego w kreowaniu wizerunku sądów” - to tytuł szkolenia zorganizowanego w dniach 17- 19 maja 2017 r. w Lublinie przez Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

W szkoleniu połączonym z zajęciami warsztatowymi uczestniczyło ponad 20 rzeczników prasowych sądów okręgowych i apelacyjnych.

Szkolenie miało charakter praktyczny, a jego celem było doskonalenie umiejętności rzeczników prasowych sądów.

Sędziowie z Rady Sądownictwa Republiki Słowackiej w Krajowej Szkole

W dniu 18 maja 2017 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła sędziów z Rady Sądownictwa Republiki Słowackiej, w tym Przewodniczącą  Rady Sądownictwa Republiki Słowackiej- Sędzię Sądu Najwyższego Janę Bajànkovą. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Krajowej Rady Sądownictwa. Krajową Szkołę reprezentował Zastępca Dyrektora sędzia Rafał Dzyr, a także prokuratorzy i sędziowie delegowani do Krajowej Szkoły wraz z pracownikami  Krajowej Szkoły.

Studenci z Łodzi w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 18 maja 2017 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę studentów z Uniwersytetu Łódzkiego. Krajową Szkołę  podczas wizyty  reprezentowali prokurator Piotr Kosmaty z Działu Praktyk i Spraw Aplikantów KSSiP oraz dr Renata Pawlik z Działu Egzaminów KSSiP. Studentom  przedstawiono zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły, w szczególności dotyczące  naboru na aplikacje: sędziowską i prokuratorską oraz modelu kształcenia aplikantów. Gościom zaprezentowano również  bazę szkoleniową Krajowej Szkoły, a także  Dom Aplikanta.

Odpowiedzialność karna za błąd medyczny- szkolenie dla sędziów i prokuratorów

„Odpowiedzialność karna za błąd medyczny” to temat szkolenia zorganizowanego w dniach 10-12 maja 2017 r.  w Lublinie przez Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

W szkoleniu  uczestniczyło łącznie ponad 60 sędziów i prokuratorów.

Adwokaci z Norwegii w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 12 maja 2017 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę 7 adwokatów z miejscowości Stravanger w Norwegii. Podczas spotkania Krajową Szkołę reprezentowali sędzia Izabela Fountoukidis, prokurator Piotr Kosmaty, a także asystent sędziego Ewa Dzioba.  Gościom przedstawiono zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, w tym związane ze współpracą międzynarodową.

Nowy numer Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

   Na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury  w zakładce Działalność wydawnicza  jest już dostępny najnowszy numer Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w wersji elektronicznej.

Konferencja pod honorowym patronatem Dyrektora Krajowej Szkoły

„Namowa lub pomoc w samobójstwie. Aspekty kryminologiczne i kryminalistyczne”  to temat konferencji, która odbyła się w dniu 8 maja 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konferencję honorowym patronatem objęła Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska.

Celem konferencji było omówienie aktualnych zagadnień, w tym przedstawienie wyników badań związanych z kryminologiczną i kryminalistyczną oceną samobójstw.

Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły na Międzynarodowych Targach Europoltech 2017

Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Agnieszka Welenc reprezentowała Krajową Szkołę na odbywających się w dniach 26-28 kwietnia 2017 r. w Gdańsku Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH.

Międzynarodowe Targi EUROPOLTECH są najważniejszą w Polsce imprezą targową dedykowaną służbom porządku publicznego i służbom specjalnym, a ich organizatorem jest m.in. Komenda Główna Policji.   

Strony