Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Ekonomia i finanse - 12-14 września 2016 r. - OS Dębe - C10/B/16 - zjazd II

Data szkolenia: 12-14 września 2016 r.
Miejsce szkolenia: OS Dębe
Grupa docelowa: sędziowie orzekający w wydziałach cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych, referendarze orzekający w tych wydziałach

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

Piotr Stanisławiszyn – sędzia Sądu Rejonowego w Opolu, doktor, Wydział Prawa i Administracji, Zakład Prawa Finansowego, Uniwersytet Opolski.

Andrzej Michór - sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Krzyków, doktor,   Wydział Prawa i Administracji, Zakład Prawa Finansowego,  Uniwersytet Opolski.

Kinga Bauer – doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek European Accounting Association, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Sekcji Prawa Upadłościowego Instytutu Allerhanda. Specjalizuje się w rachunkowości i sprawozdawczości finansowej oraz ekonomicznych aspektach upadłości przedsiębiorstw. Od 2006 roku prowadzi badania związane z zarządzaniem jednostkami w stanie upadłości oraz możliwościami wykorzystania rachunkowości w postępowaniu upadłościowym. Realizuje projekty badawcze związane z tą tematyką. Autorka ponad czterdziestu publikacji z zakresu rachunkowości i zarządzania, m.in. monografii: Zarządzanie informacjami w procesie upadłościowo – naprawczym przedsiębiorstw (2009).Od wielu lat wykłada na studiach wyższych i podyplomowych przedmioty takie jak m.in.: Rachunkowość finansowa, Rachunkowość zarządcza, Sprawozdawczość finansowa, Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej, Analiza finansowa, Planowanie budżetu i inne, pokrewne przedmioty. Posiada doświadczenie szkoleniowe z tematyki rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, rachunkowości w postępowaniu upadłościowym i restrukturyzacyjnym.

Karol Klimczak – doktor, adiunkt w Katedrze Finansów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prowadzi badania ilościowe z zakresu finansów i rynków kapitałowych, których wyniki publikowane są w renomowanych czasopismach międzynarodowych, takich jak: Journal of Strategic Information Systems, the International Journal of Accounting, Journal of Accounting and Management Information Systems oraz Journal of Risk Finance, Zeszyty Teoretyczne Rachunkowości, czy Przegląd Organizacji. Dr Karol Klimczak jest specjalistą w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym i operacyjnym. Z jego usług szkoleniowych i doradczych korzystają przedsiębiorstwa tworzące oprogramowanie do zarządzania ryzykiem, przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, a także jednostki administracji centralnej i samorządu. Jego działalność edukacyjna obejmuje szkolenia dla praktyków, wykłady i ćwiczenia dla studentów, w których wykorzystuje metody interaktywne oraz e-learning, edukacyjny program telewizyjny i fotocasty publikowane w internecie. Dr Klimczak jest członkiem stowarzyszeń zawodowych: European Accounting Association oraz Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem Polrisk.

 

Tematyka szkolenia

Ekonomia i finanse.

 

  • Podatek VAT w orzecznictwie sądów powszechnych, w szczególności problematyka zasądzania świadczeń, podatek VAT w postępowaniu upadłościowym i egzekucyjnym.
  • Ocena stanu majątkowego przedsiębiorcy ubiegającego się o zwolnienie od kosztów sądowych.
  • Struktura i treść podstawowych dokumentów finansowych, w szczególności sprawozdań finansowych.
  • Wycena majątku przedsiębiorstwa.

 

Program szkolenia

Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.

Szkolenie jest podzielone na dwa zjazdy, w których weźmie udział ta sama grupa osób.

W drugim zjeździe będą mogły wziąć udział tylko osoby, które będą obecne na pierwszym zjeździe.

Na drugi zjazd zapisy odbędą się poprzez listę oczekujących.

Osoby zapisane na listę oczekujących będą ręcznie zapisywane na listę uczestników drugiego zjazdu na  na podstawie listy obecności z pierwszego zjazdu.

Proszę o wpisywanie się na listę oczekujących.

Zaświadczenia otrzymają osoby, które będą obecne na obydwu zjazdach szkolenia C10/16.

Szkolenie jest adresowane do sędziów orzekających w wydziałach cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych oraz referendarzy orzekających w tych wydziałach  z obszarów apelacji BIAŁOSTOCKIEJ, GDAŃSKIEJ, KATOWICKIEJ, KRAKOWSKIEJ, LUBELSKIEJ, ŁÓDZKIEJ, POZNAŃSKIEJ, RZESZOWSKIEJ, SZCZECIŃSKIEJ, WARSZAWSKIEJ ORAZ WROCŁAWSKIEJ

ZGODNIE Z NASTĘPUJĄCYMI LIMITAMI MIEJSC:

obszar apelacji białostockiej – 4 miejsc

obszar apelacji gdańskiej – 7 miejsc

obszar apelacji katowickiej – 7 miejsc

obszar apelacji krakowskiej – 6 miejsc

obszar apelacji lubelskiej – 4 miejsc

obszar apelacji łódzkiej – 5 miejsc

 obszar apelacji poznańskiej - 5 miejsc

 obszar apelacji rzeszowskiej - 3 miejsc

  obszar apelacji szczecińskiej - 4 miejsc

obszar apelacji warszawskiej - 13 miejsc 

  obszar apelacji wrocławskiej - 7 miejsc 

 

O zakwalifikowaniu na kurs (I zjazd) decyduje kolejność zgłoszeń.

 Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne  z posiadaniem przez użytkownika Platformy Szkoleniowej
uprzedniej zgody przełożonego na udział w szkoleniu.

Informujemy, że automatyczny zapis na szkolenie dostępny jest wyłącznie dla osób, które uzupełniły dane o miejscu zatrudnienia i wykonywanym zawodzie w swoim profilu.

Prosimy o uzupełnienie danych w profilach.

 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

    - merytorycznie:

   sędzia Paweł Zdanikowski

   tel. (81) 440 87 27

   e-mail: [email protected]

organizacyjnie:

specjalista Małgorzata Staniak

tel.  (81) 440 87 39

e-mail: [email protected]

 

 

Zasady rekrutacji:

 

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

1.     Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2016”.

·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2016”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

 

 

Data publikacji: 
2016-03-11 15:48
Data wytworzenia: 
2016-03-11 15:24
Autor treści: 
Małgorzata
Staniak
Ostatnia zmiana: 
2016-03-11 16:01
Autor zmiany: 
Małgorzata
Staniak