Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Bieżące problemy orzecznictwa z zakresu ubezpieczeń społecznych - 7-9 września 2016 r. Dębe - C21/B/16

Data szkolenia: 7-9 września 2016 r.
Miejsce szkolenia: OS Dębe
Grupa docelowa: sędziowie orzekający w wydziałach pracy i ubezpieczeń społecznych oraz asystenci wykonujący czynności w tych wydziałach, prokuratorzy zajmujących się sprawami z zakresu prawa cywilnego z obszaru apelacji gdańskiej, katowickiej, poznańskiej, szczecińskiej, warszawskiej i wrocławskiej.

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

Jolanta Strusińska - Żukowska Sędzia Sądu Najwyższego Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, wizytator z wieloletnią praktyką w Sądzie Okręgowym i Apelacyjnym w Warszawie. Współautor komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wyd. C.H. Beck 2011 r. i współautor komentarza do ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i ustawy o emeryturach pomostowych., wyd. C.H. Beck 2013 r. Znany i ceniony wykładowca z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Krzysztof Ślebzak – Profesor UAM dr habilitowany, kierownik Katedry Prawa Pracy i Prawa Socjalnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą. Laureat konkursu Złote Skrzydła Dziennika Gazety Prawnej dla młodych autorów książek specjalistycznych w kategorii prawo pracy i ubezpieczeń społecznych za książkę „Ochrona emerytalnych praw nabytych” Wolters Kluwer, Warszawa 2009 r. Autor „Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego”, Komentarz, Warszawa 2012 r., współautor „Ustawa o emeryturachi rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych”, Komentarz, Warszawa 2013 r. Redaktor naczelny serii wydawniczej “Studia i Analizy Sądu Najwyższego” wydawanej przez Sąd Najwyższy we współpracy z Wolters Kluwer. Autor publikacji z zakresu prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych. Uznany i ceniony wykładowca.

 

Tematyka szkolenia

Bieżące problemy orzecznictwa z zakresu ubezpieczeń społecznych.

  • Zbieg tytułów podlegania obowiązkowi ubezpieczenia społecznego i zagadnienia procesowe z tym związane.
  • Zasada równego traktowania ubezpieczonych z różnych tytułów ubezpieczenia.
  • Prawo właściwe na tle regulacji Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
  • Status prawny zainteresowanego w postępowaniu ubezpieczeniowym.
  • Umarzanie należności z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność.
  • Praca w szczególnych warunkach a uprawnienia do emerytury.
  •  Emerytury pomostowe i rekompensaty za pracę w szczególnych warunkach.

 

Program szkolenia

Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.

 

Szkolenie jest przewidziane dla sędziów orzekających w wydziałach pracy i ubezpieczeń społecznych oraz asystentów wykonujących czynności w tych wydziałach, prokuratorów zajmujących się sprawami z zakresu prawa cywilnego

 

 z obszarów apelacji GDAŃSKIEJ, KATOWICKIEJ, POZNAŃSKIEJ, SZCZECIŃSKIEJ, WARSZAWSKIEJ ORAZ WROCŁAWSKIEJ

 

ZGODNIE Z NASTĘPUJĄCYMI LIMITAMI MIEJSC:

obszar apelacji gdańskiej – 14 miejsc

obszar apelacji katowickiej - 15 miejsc

obszar apelacji poznańskiej –   10 miejsc

obszar apelacji szczecińskiej – 6 miejsc

obszar apelacji warszawskiej - 12 miejsc

obszar apelacji wrocławskiej - 13 miejsc

prokuratorzy - 5 miejsc

 

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

    - merytorycznie:

   sędzia Anna Cybulska

   tel. (81) 458 37 57

   e-mail: [email protected]

organizacyjnie:

specjalista Małgorzata Staniak

tel.  (81) 440 87 39

e-mail: [email protected]

 

 

Zasady rekrutacji:

 

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

1.     Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2016”.

·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2016”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

 

Data publikacji: 
2016-03-10 17:49
Data wytworzenia: 
2016-03-10 14:52
Autor treści: 
Małgorzata
Staniak
Ostatnia zmiana: 
2016-03-10 17:49
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc