Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Ekonomia i finanse - 27-29 czerwca 2016 r. - Lublin - C10/A/16 - zjazd I

Data szkolenia: 27-29 czerwca 2016 r.
Miejsce szkolenia: KSSiP Lublin
Grupa docelowa: sędziowie orzekający w wydziałach cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych, referendarze orzekający w tych wydziałach

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

Krzysztof Borowski – doktor habilitowany nauk ekonomicznych profesor nadzwyczajny w Instytucie Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH, absolwent kierunków: Finanse i Bankowość, Zarządzanie i Marketing na SGH oraz Wydziału Fizyki UW, wykładowca na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych w SGH (analiza techniczna, analiza fundamentalna, usługi bankowości inwestycyjnej, finanse behawioralne, współczesne rynki finansowe), ekspert w dziedzinie analizy technicznej. W ciągu 20 lat pracy zdobywał doświadczenie zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku kapitałowym, w tym private bankingu. Obecnie pracuje jako ekspert w Narodowym Banku Polskim. Jest autorem licznych publikacji z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej, inwestycji alternatywnych (w tym na rynku dzieł sztuki) i bankowości inwestycyjnej.

Kinga Bauer – doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek European Accounting Association, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Sekcji Prawa Upadłościowego Instytutu Allerhanda. Specjalizuje się w rachunkowości i sprawozdawczości finansowej oraz ekonomicznych aspektach upadłości przedsiębiorstw. Od 2006 roku prowadzi badania związane z zarządzaniem jednostkami w stanie upadłości oraz możliwościami wykorzystania rachunkowości w postępowaniu upadłościowym. Realizuje projekty badawcze związane z tą tematyką. Autorka ponad czterdziestu publikacji z zakresu rachunkowości i zarządzania, m.in. monografii: Zarządzanie informacjami w procesie upadłościowo – naprawczym przedsiębiorstw (2009).Od wielu lat wykłada na studiach wyższych i podyplomowych przedmioty takie jak m.in.: Rachunkowość finansowa, Rachunkowość zarządcza, Sprawozdawczość finansowa, Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej, Analiza finansowa, Planowanie budżetu i inne, pokrewne przedmioty. Posiada doświadczenie szkoleniowe z tematyki rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, rachunkowości w postępowaniu upadłościowym i restrukturyzacyjnym.

Beata Kucia-Guściora – doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Finansów i Prawa Finansowego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zajmuje się pracą dydaktyczną i naukową w obszarze prawa podatkowego i finansów publicznych. Jest autorką wielu publikacji naukowych z tego zakresu. Od 2002 roku prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego, w szczególności międzynarodowego prawa podatkowego, adresowane do doradców podatkowych, pracowników administracji skarbowej oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Jest członkiem Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Stowarzyszenia Badań nad Źródłami i Funkcjami Prawa.

Witold Grostal -        ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował na Uniwersytecie Alberta Ludwika we Fryburgu. Odbył staż w Banku Światowym oraz szkolenia w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, Systemie Rezerwy Federalnej, Europejskim Banku Centralnym, Banku Anglii i Narodowym Banku Szwajcarii. Od 2003 r. pracuje w Narodowym Banku Polskim. Od 2008 r. jest dyrektorem Biura Strategii Polityki Pieniężnej w NBP. Współpracuje z Prezesem NBP, Zarządem oraz Radą Polityki Pieniężnej. Kieruje zespołem ekonomistów odpowiedzialnych za strategię i komunikację polityki pieniężnej. Współpracuje z Ministerstwem Finansów w ramach zarządzania długiem publicznym. Reprezentuje Polskę z ramienia NBP na forach międzynarodowych (m.in. OECD, Europejski System Banków Centralnych). Prowadził wykłady z makroekonomii i polityki pieniężnej w Polskiej Akademii Nauk, Polskim Instytucie Dyplomacji, Krajowej Szkole Administracji Publicznej, oraz zagranicznych bankach centralnych. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny polityki makroekonomicznej (m.in. „Ewolucja strategii celu inflacyjnego w wybranych krajach”; „The framework for fiscal discipline in EMU and the challenge ahead: does the euro area need a change in its economic governance?”).

 

Tematyka szkolenia

Ekonomia i finanse.

 

  • Podstawowe pojęcia rachunkowości.
  • Rynek finansowy: organizacja i  funkcjonowanie, w szczególności obrót instrumentami finansowymi.
  • Zarys systemu opodatkowania przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem VAT.
  • Pieniądz i obrót pieniężny.

 

Program szkolenia

Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.

Szkolenie jest podzielone na dwa zjazdy, w których weźmie udział ta sama grupa osób. Drugi zjazd przedmiotowego szkolenia odbędzie się w dniach 12-14 września 2016 r. w Dębem.

W drugim zjeździe będą mogły wziąć udział tylko osoby, które będą obecne na pierwszym zjeździe.

Zaświadczenia otrzymają osoby, które będą obecne na obydwu zjazdach szkolenia C10/16.

Szkolenie jest adresowane do sędziów orzekających w wydziałach cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych oraz referendarzy orzekających w tych wydziałach

 z obszarów apelacji BIAŁOSTOCKIEJ, GDAŃSKIEJ, KATOWICKIEJ, KRAKOWSKIEJ, LUBELSKIEJ, ŁÓDZKIEJ, POZNAŃSKIEJ, RZESZOWSKIEJ, SZCZECIŃSKIEJ, WARSZAWSKIEJ ORAZ WROCŁAWSKIEJ

ZGODNIE Z NASTĘPUJĄCYMI LIMITAMI MIEJSC:

obszar apelacji białostockiej – 4 miejsc

obszar apelacji gdańskiej – 7 miejsc

obszar apelacji katowickiej – 7 miejsc

obszar apelacji krakowskiej – 6 miejsc

obszar apelacji lubelskiej – 4 miejsc

obszar apelacji łódzkiej – 5 miejsc

 obszar apelacji poznańskiej - 5 miejsc

 obszar apelacji rzeszowskiej - 3 miejsc

  obszar apelacji szczecińskiej - 4 miejsc

obszar apelacji warszawskiej - 13 miejsc 

  obszar apelacji wrocławskiej - 7 miejsc 

 

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

 Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne  z posiadaniem przez użytkownika Platformy Szkoleniowej
uprzedniej zgody przełożonego na udział w szkoleniu.

Informujemy, że automatyczny zapis na szkolenie dostępny jest wyłącznie dla osób, które uzupełniły dane o miejscu zatrudnienia i wykonywanym zawodzie w swoim profilu.

Prosimy o uzupełnienie danych w profilach.

 

 

 

Zasady rekrutacji:

 

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

1.     Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2016”.

·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2016”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

 

 

Data publikacji: 
2016-03-02 17:17
Data wytworzenia: 
2016-03-02 10:33
Autor treści: 
Małgorzata
Staniak
Ostatnia zmiana: 
2016-03-02 17:17
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc