Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


„Postępowanie zabezpieczające, egzekucyjne i klauzulowe - wybrane zagadnienia.” C1/A/16, Lublin, 23-25 maja 2016r. - dla apelacji białostockiej, gdańskiej, lubelskiej i rzeszowskiej

Data szkolenia: 23-25 maja 2016 r.
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Krakowskie Przedmieście 62, 20-076 Lublin
Grupa docelowa: dla sędziów i asesorów sądowych orzekających w wydziałach gospodarczych i cywilnych oraz asystentów sędziów, a także prokuratorów i asesorów zajmujących się sprawami z zakresu prawa cywilnego

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

 

Marcin Uliasz sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, doktor nauk prawnych, autor „Komentarza do kodeksu postępowania cywilnego” oraz wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego.

Wiesław Grajdura sędzia Sądu Okręgowego w Tarnowie. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, a także wieloletni wykładowca na szkoleniach dla sędziów, referendarzy sądowych, adwokatów, radców prawnych i komorników. Autor publikacji z zakresu postępowania cywilnego.

Tematyka szkolenia

„Postępowanie zabezpieczające, egzekucyjne i klauzulowe - wybrane zagadnienia."

1 Postępowanie zabezpieczające - problemy praktyczne.

2 Zabezpieczenie wierzytelności wynikającej z czynności bankowych, zwłaszcza w kontekście uchylenia bankowego tytułu egzekucyjnego.

3 Europejski nakaz zabezpieczenia.

4 Europejski tytuł egzekucyjny: zasady wydawania i uchylania zaświadczeń dotyczących orzeczeń, ugód i innych tytułów egzekucyjnych, zasady prowadzenia postępowania egzekucyjnego.

5 Nadawanie klauzuli wykonalności - wybrane zagadnienia.

6 Zbieg egzekucji sądowej i administracyjnej.

7 Egzekucja z nieruchomości i jej poszczególne etapy.

8 Ograniczenia w egzekucji z rachunków bankowych i rachunków prowadzonych przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo – kredytowe.

9 Sprzedaż w drodze licytacji elektronicznej.

10 Nadzór nad egzekucją.

11 Tryb wnoszenia i rozpoznawania skargi na czynność komornika po zmianach dokonanych ustawą z dnia 10 lipca 2015 r.

 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

   merytorycznie:

   sędzia Anna Cybulska

  tel. 81 458 37 57

   e-mail: [email protected]

- organizacyjnie:

starszy inspektor Ewelina Bożyk-Dyszczak

tel.  (81) 458 37 53

e-mail: [email protected]

 

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
    • Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”
    • W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
    • Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
    • W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
    • W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

5.      W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.

 
Data publikacji: 
2016-01-25 16:28
Data wytworzenia: 
2016-01-25 12:02
Autor treści: 
Ewelina
Bożyk-Dyszczak
Ostatnia zmiana: 
2016-02-19 09:23
Autor zmiany: 
Ewelina
Bożyk-Dyszczak