Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Szkolenie dla sędziów po objęciu pierwszego stanowiska sędziowskiego orzekających w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego i nieletnich oraz pracy i ubezpieczeń społecznych, C1/A/15 - Zjazd II, 21-25 czerwca 2015 r. Dębe

Edycja C1/A/15 - Zjazd II
Data szkolenia: 21-25 czerwca 2015 r.
Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy w Dębem, 05-140 Serock
Grupa docelowa: sędziowie po objęciu pierwszego stanowiska sędziowskiego orzekający w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego i nieletnich oraz pracy i ubezpieczeń społecznych

WYKŁADOWCY:

Janusz Kaspryszyn – sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, doktor, adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, autor publikacji z zakresu prawa prywatnego oraz procesowego.

Jacek Grela - sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, autor publikacji
z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego, wykładowca na szkoleniach dla sędziów, adwokatów, radców prawnych i prokuratorów, wieloletni egzaminator w komisjach radcowskiej oraz sędziowskiej.

Beata Herman - sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, doktor, wizytator ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Okręgowego 
w Warszawie.

Andrzej Mikołajewski – sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, pełnomocnik ds. wdrożeń systemów informatycznych w Sądzie Okręgowym w Lublinie, wykładowca na szkoleniach dla sędziów, referendarzy i aplikantów notarialnych.

Mariusz Tchórzewski – sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, wykładowca na szkoleniach dla sędziów, referendarzy oraz aplikantów adwokackich i radcowskich, współautor komentarza „Elektroniczne postępowanie upominawcze. Komentarz.” LEX 2010.

Marcin Uliasz - sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, doktor, autor „Komentarza do kodeksu postępowania cywilnego” oraz wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego.

Tematyka szczegółowa:

1. Metodyka sporządzania wyroków i postanowień w postępowaniu cywilnym. Metodyka sporządzania uzasadnień.
2. Dział spadku i podział majątku wspólnego (aspekty praktyczne). Służebność przesyłu. Symulacja rozprawy. Czynności sądu w postępowaniu klauzulowym i egzekucyjnym (wybrane zagadnienia). Postępowanie w przedmiocie udzielenia zabezpieczenia.
3. Strony - wielopodmiotowość oraz podmiotowe przekształcenia w procesie cywilnym.sędziowie orzekający w sprawach rodzinnych.
4. Metodyka postępowania w sprawach dotyczących odebrania osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką.
5. Metodyka postepowania w sprawach dotyczących wykonywania kontaktu z dzieckiem.
6. Metodyka postępowania w sprawach należących do elektronicznego postępowania upominawczego - jego odmienność, przebieg i zakończenie.

Zajęcia prowadzone będą w formie seminarium i warsztatów.

Koordynacja z ramienia KSSiP:
-merytoryczna:
sędzia Anna Cybulska
tel. 81 440 87 19
 
-organizacyjna:
sędzia Marek Manowiec
tel. 81 440 87 20
 
inspektor Katarzyna Ścibak
tel. 81 440 87  33

 

 

Data publikacji: 
2015-06-03 15:57
Data wytworzenia: 
2015-06-03 14:45
Autor treści: 
Katarzyna
Ścibak
Ostatnia zmiana: 
2015-06-03 15:57
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc