Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Seria seminariów językowych dla sędziów i prokuratorów z terminologii dotyczącej współpracy sądowej w sprawach karnych w UE: Węgry, Polska, Czechy, Chorwacja.(rekrutacja 2013)

Seria seminariów językowych dla sędziów i prokuratorów z terminologii dotyczącej współpracy sądowej w sprawach karnych w UE
Uprzejmie informujemy, iż Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z partnerami z Czech, Węgier i Chorwacji organizuje serię seminariów językowych z zakresu specjalistycznego języka angielskiego dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa karnego i prokuratorów.
Cel seminariów i założenia programowe: 
Celem seminarium jest podnoszenie kompetencji językowych uczestników, aby usprawnić współpracę i wymianę informacji między instytucjami wymiaru sprawiedliwości z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Seria seminariów językowych dla sędziów i prokuratorów z terminologii dotyczącej współpracy sądowej w sprawach karnych w UE

Terminy, miejsca i tematy seminariów:

 

1) 25- 29 stycznia 2013r., Budapeszt (Węgry)
Wprowadzenie do prawa UE - współpraca sądowa w sprawach karnych
2) 24 lutego – 1 marca 2013r., Kraków (Polska)
Współpraca sądowa w sprawach karnych w UE
3) 8-12 lipca 2013r., Kromeriz (Czechy)
Wybrane przestępstwa w prawie UE
4) 23-27 września 2013r., Valbandon (Chorwacja)
Seminarium podsumowujące

Sygnatura projektu: M17/13

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

Zasady finansowania:

Krajowa Szkołą Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP) wypłaca diety na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwraca koszty transportu do kwoty 450 EUR. Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży we własnym zakresie. Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom bezpośrednio przez KSSiP.

Zasady rekrutacji:

1) znajomość języka angielskiego na poziomie B1- B2. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
2) Szkolenie skierowane jest do sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa karnego i prokuratorów spełniających co najmniej jedno ze wskazanych poniżej kryteriów:
a) zajmujących się obrotem prawnym z zagranicą
b) zajmujących się współpracą sądową w sprawach karnych w Unii Europejskiej
c) pełniących funkcję punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowniczej (EJN)
Uczestnik zobowiązany jest wskazać w formularzu aplikacyjnym okoliczności potwierdzające spełnienie jednego z wyżej wymienionych kryteriów.
3) Przy rekrutacji będzie brana pod uwagę zasada równości płci.
4) Preferowane są osoby, które mogą wziąć udział we wszystkich czterech seminariach.
5) W szkoleniu nie mogą brać udziału osoby, które uczestniczyły w latach ubiegłych w seminariach językowych w ramach projektu „Linguistic Programme” oraz zagranicznych szkoleniach językowych organizowanych przez partnerów KSSiP (np. szkołę hiszpańską, rumuńską, czeską lub włoską).
6) Uczestnik jest zobowiązany wypełnić czytelnie formularz aplikacyjny. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
7) KSSiP w porozumieniu z partnerami projektu podejmie ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w poszczególnych seminariach.
8) Po uzyskaniu pozytywnej informacji o zakwalifikowaniu uczestnik jest zobowiązany do przedłożenia zgody prezesa sądu lub prokuratora właściwej jednostki na udział we wskazanych seminariach w ciągu 5 dni od uzyskania z KSSiP informacji o zakwalifikowaniu.

Zasady przesyłania zgłoszeń:

a) Poprawnie wypełnione formularze zgłoszeniowe należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy:[email protected] do dnia dn. 20 grudnia br. do godz. 12.00.
b) W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia
c) Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF (w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego)
d) Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę
e) W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie działającego adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe
f) Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie
g) Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników najpóźniej do dnia 31 grudnia 2012r. o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się do udziału w projekcie.
h) Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

 

Data publikacji: 
2013-08-13 10:40
Data wytworzenia: 
2013-08-13 10:40
Ostatnia zmiana: 
2013-12-05 16:44
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak