Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Zajęcia przygotowujące do finału XII edycji Konkursu krasomówczego

Ośrodek Aplikacji Prokuratorskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury kolejny raz organizuje  Konkurs Krasomówczy, obecnie XII edycję. Konkurs przeprowadzany  jest w dwóch etapach. Etap pierwszy to eliminacje, w trakcie których aplikanci wygłaszają  przygotowane wcześniej wystąpienia w wybranych przez siebie rolach procesowych w sprawie karnej. W drugim etapie Konkursu – w finale aplikanci będą występowali trójkami, wygłaszając przemówienia w wylosowanych rolach procesowych w sprawie wskazanej przez Jury.

Eliminacje dla aplikantów wszystkich roczników aplikacji prokuratorskiej, aplikacji uzupełniającej prokuratorskiej oraz aplikacji sędziowskiej i aplikacji uzupełniającej sędziowskiej odbyły się w siedzibie KSSiP w dniach 25 – 27 października 2023 r. W drodze eliminacji wyłonionych zostało sześcioro finalistów.

Finał Konkursu przeprowadzony zostanie w siedzibie Sądu Okręgowego w Krakowie w dniu 11 grudnia 2023 r. Nad przebiegiem Konkursu czuwać będzie Jury, składające  się m.in. z sędziów, prokuratorów, przedstawicieli innych korporacji prawniczych i świata nauki, a także specjalistów z zakresu retoryki. Dla wszystkich Finalistów Konkursu przewidziane są różnego rodzaju nagrody rzeczowe, a dla Laureatów dodatkowo nagrody pieniężne. Więcej informacji, w tym Regulamin i Program Konkursu znajduje się na stronie internetowej KSSiP w zakładce „Dla aplikantów”.

Pierwszy raz w ramach Konkursu Krasomówczego  Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury zorganizowała dla uczestników  XII edycji konkursu krasomówczego zajęcia szkoleniowe, które pomogą w lepszym przygotowaniu się do udziału w wydarzeniu. Pierwsze zajęcia zostały przeprowadzone  w dniu 13 października 2023r. Kolejne – dla Finalistów –  odbędą się w dniu 17 listopada 2023 r.  Szkolenie  przeprowadzą doświadczeni sędziowie, prokuratorzy i przedstawiciele innych zawodów, w tym wykładowcy KSSiP:

  „Analiza stanu faktycznego – perspektywa sędziego” - SSN dr hab. Igor Zgoliński

 „Analiza stanu faktycznego – perspektywa prokuratora” – PPR Rafał Wysocki

„Analiza stanu faktycznego – perspektywa obrońcy” – adw. Beata Sokołowska

 „Replika obrończa” – adw. Beata Sokołowska

 „Replika prokuratorska” – PPO dr Rafał Łyżwa.

W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy finaliści XII edycji konkursu krasomówczego. Zapisy będą prowadzone do dnia 15 listopada 2023 r.

 

prokurator Agnieszka Kluczewska

Kierownik Sekcji ds. kontroli jakości kształcenia

Ośrodka Aplikacji Prokuratorskiej

 

Data publikacji: 
2023-11-08 14:52
Data wytworzenia: 
2023-11-08 14:45
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2023-11-15 12:29
Autor zmiany: 
Bartosz
Kuźma