Spotkanie Dyrektora Krajowej Szkoły z Dyrektorem Niemieckiej Akademii Sędziowskiej

W dniu 28 listopada 2017 r. w siedzibie Ośrodka Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie Dyrektor Krajowej Szkoły dr hab. Małgorzata Manowska spotkała się z Dyrektorem Niemieckiej Akademii Sędziowskiej dr Stefanem Tratzem, przebywającym w Lublinie w ramach organizowanego przez Krajową Szkołę polsko-niemieckiego seminarium pt. „Cyberprzestępczość”.

W spotkaniu uczestniczyli również Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Adam Czerwiński, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły  Rafał Nozdryn - Płotnicki oraz główny specjalista w Dziale Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Olga Binert-Mielko.  

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały podstawowe informacje dotyczące statusu, organów i działalności zarówno Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury jak i Niemieckiej Akademii Sędziowskiej. Rozmowa dotyczyła również modelu dojścia do zawodu sędziego w Niemczech, a także szkolenia ustawicznego prowadzonego przez Niemiecką Akademię Sędziowską. Spotkanie było ponadto okazją do wymiany doświadczeń w zakresie badania potrzeb szkoleniowych oraz tworzenia programów szkoleń ustawicznych dla sędziów i prokuratorów.

Spotkanie zakończyło się zapowiedzią kontynuacji współpracy przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury z Niemiecką Akademią Sędziowską, która będzie polegała m.in. na organizowaniu wspólnych konferencji i szkoleń.


Mateusz Martyniuk
Rzecznik Prasowy
Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data: 
poniedziałek, Grudzień 4, 2017
Data publikacji: 
2017-11-30 14:52
Data wytworzenia: 
2017-11-30 14:45
Autor treści: 
Bartosz
Kuźma
Ostatnia zmiana: 
2017-12-04 15:36
Autor zmiany: 
Bartosz
Kuźma