Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Postępowanie w sprawach rozwodów transgranicznych w UE – wzmacnianie wzajemnego zrozumienia i współpracy, 9-10 października 2014r., Paryż

Postępowanie w sprawach rozwodów transgranicznych w UE – wzmacnianie wzajemnego zrozumienia i współpracy.

Uprzejmie informujemy, iż Francuska Szkoła Sędziowsko-Prokuratorska (ENM) we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP) organizuje seminarium  międzynarodowe  dotyczące problematyki rozwodów o charakterze transgranicznym.

Termin i miejsce:  9-10 października 2014r., Paryż

Uczestnicy: sędziowie

Sygnatura: M17/B/14

Język roboczy: angielski, francuski

Zasady finansowania:

Koszty transportu lotniczego, zakwaterowania i  wyżywienia zgodnie z ofertą seminarium pokrywają organizatorzy. Koszty ubezpieczenia pokrywają uczestnicy.

Warunki uczestnictwa:

  1. Seminarium skierowane jest do sędziów.
  2. Związek tematyki szkolenia z zakresem obowiązków.
  3. Udział w szkoleniach w latach poprzednich – pierwszeństwo mają osoby, które nie uczestniczyły lub uczestniczyły sporadycznie w szkoleniach międzynarodowych.
  4. Pierwszeństwo mają osoby angażowane w charakterze wykładowcy w procesie szkolenia wstępnego lub ustawicznego organizowanego przez KSSiP oraz opiekunowie grup międzynarodowych odbywających staż w Polsce.
  5. Bardzo dobra znajomość języka roboczego (do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego wraz z określeniem poziomu językowego). W przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  6. W seminarium nie mogą brać udziału osoby, które uczestniczyły w konferencji pt.: „Konsekwencje rozwodu  małżeństw transgranicznych w odniesieniu do małżeńskich stosunków majątkowych” w  Paryżu w 2013r. oraz w seminarium pt.: „Postępowanie w sprawach rozwodów transgranicznych w UE – wzmacnianie wzajemnego zrozumienia i współpracy”, które odbyło się w dniach 16-17 czerwca br. w Krakowie.

Zasady rekrutacji:

  1. Uczestnik jest zobowiązany wypełnić czytelnie formularz aplikacyjny dostępny poniżej. Wypełniony formularz należy przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] do dnia  20 lipca  2014r.
  2.  Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
  3. Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem.
  4. Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).
  5. Przesłanie formularza aplikacyjnego  nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

W celu zgłoszenia uczestnictwa w seminarium należy:

a) Przesłać poprawnie wypełniony formularz pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected]  do dnia  20 lipca  2014r.  W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia.

b) Dokonać zgłoszenia się na listę oczekujących za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP.  Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia międzynarodowe”.

Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników najpóźniej do dnia 10 sierpnia 2014r. o zakwalifikowaniu do udziału w  seminarium. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się do udziału w seminarium.

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Podstawowe zasady rekrutacji  za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP:

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone poszczególne szkolenia.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  5. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected].

 

Data publikacji: 
2014-06-18 15:59
Data wytworzenia: 
2014-06-17 13:40
Autor treści: 
Anna
Mendel
Ostatnia zmiana: 
2014-06-23 08:46
Autor zmiany: 
Anna
Mendel