Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Zasady rekrutacji na szkolenia ustawiczne

Internetowa Platforma Szkoleniowa – narzędzie do elektronicznej obsługi szkoleń.

Od 2014 roku Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury prowadzi nabór na szkolenia za pośrednictwem internetowej Platformy Szkoleniowej.

Na Platformie znajdują się informacje o wszystkich szkoleniach („kursach”) oferowanych przez Krajową Szkołę: jednodniowych, w tym z zakresu nowelizacji kpk, wyjazdowych, międzynarodowych i in.

Uzyskiwanie dostępu do Platformy Szkoleniowej

Użytkownikiem platformy szkoleniowej może  zostać każdy pracownik sądu lub prokuratury, który utworzy na niej swój profil pod adresem http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/index.php. Dostęp do Platformy Szkoleniowej możliwy jest także poprzez stronę internetową Krajowej Szkoły (www.kssip.gov.pl), górne menu, w zakładce SZKOLENIA USTAWICZNE>PLATFORMA SZKOLENIOWA>link PLATFORMA SZKOLENIOWA w tekście.

Aby utworzyć profil należy wybrać opcję „Zacznij teraz od utworzenia nowego konta”, a następnie wypełnić formularz zgodnie z instrukcjami. Utworzone w ten sposób profile są weryfikowane przez pracowników KSSiP. O pozytywnej weryfikacji uczestnicy są informowani drogą elektroniczną, na podany przez nich w trakcie rejestracji adres mailowy.

Po pozytywnym zweryfikowaniu profilu użytkownik ma pełny dostęp do Platformy.

Czas weryfikacji profilu zależy od poprawności danych podanych przez użytkownika oraz liczby profili oczekujących na weryfikację w danym dniu. Aktualnie czas weryfikacji profili waha się od kilku godzin do kilku dni.

Osoby posiadające konto na Platformie, w celu skorzystania z jej zasobów, w tym zapisania się na szkolenie, muszą się uprzednio zalogować.

Uczestnicy szkoleń e-learningowych KSSiP zarejestrowani na platformie e-learningowej do czerwca 2013 roku zostali automatycznie zweryfikowani w oparciu o dane zapisane dotychczas w systemie. Osoby te muszą jednak utworzyć nowe hasło dostępu do Platformy Szkoleniowej poprzez wybranie w sekcji „Posiadasz konto na platformie e-lerningowej KSSIP?” opcji „1. Przejdź do Panelu odzyskiwania loginu lub hasła”, a następnie postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Zapisywanie się na szkolenia

Po zalogowaniu się użytkownik ma możliwość przeglądania wszystkich oferowanych w danym roku przez Krajową Szkołę szkoleń.

Aby zapisać się na szkolenie należy wybrać interesujące użytkownika szkolenie. W tym celu można skorzystać z dostępnej na stronie głównej wyszukiwarki albo wybrać szkolenie („kurs”) z listy dostępnej na dole strony głównej, pod wyszukiwarką, albo przejść do listy szkoleń („kursów” ) poprzez wybranie w lewym menu zakładki NAWIGACJA>Strona główna>Kursy.

Aby wejść do szkolenia należy kliknąć jego nazwę, po wybraniu której wyświetlą się podstawowe informacje o szkoleniu. Jeżeli wybrane szkolenie jest zgodne z danymi w profilu użytkownika (np. szkolenie z nowelizacji kpk jest zgodne z profilem sędziego orzekającego w sprawach karnych), użytkownika ma możliwość zapisania się na szkolenie poprzez wybranie przycisku „Zapisz mnie na to szkolenie”.   Jeżeli na szkoleniu nie ma już wolnych miejsc albo w profilu użytkownika brak jest informacji umożliwiających bezpośredni zapis (np. o miejscu zatrudnienia lub wykonywanym zawodzie) użytkownik ma możliwość zapisania się na listę oczekujących (przycisk „Zapisz mnie na listę oczekujących.

Na niektóre szkolenia zapisy odbywać mogą się jedynie poprzez zapisy na listę oczekujących (np. szkolenia międzynarodowe).

Jeżeli użytkownik został zapisany na szkolenie oznacza to, że został zakwalifikowany do udziału w danym szkoleniu.  Zapis na listę oczekujących oznacza natomiast, że musi czekać na potwierdzenie zakwalifikowania go do udziału w szkoleniu.

Po zapisaniu się na szkolenie uczestnik uzyskuje dostęp do wszystkich materiałów zamieszczonych na Platformie, a także może samodzielnie (po ukończeniu szkolenia) wydrukować swoje zaświadczenie o jego odbyciu.

Szkolenia z nowelizacji kpk

Z uwagi na szczególny charakter szkoleń z nowelizacji kpk zapisy na nie odbywają się za pośrednictwem właściwych jednostek, jednakże ich uczestnicy powinni również utworzyć swoje profile na Platformie Szkoleniowej i zapisywać się na listy oczekujących na swoje szkolenie (nawet po jego  zakończeniu), gdyż umożliwi to im samodzielne pobranie zaświadczenia o odbyciu szkolenia.

Ponadto, użytkownicy Platformy Szkoleniowej mają możliwość skorzystania z bogatego katalogu  publikacji dotyczących nowelizacji kpk dostępnych jako odrębne szkolenie („kurs”) pt. "Publikacje  dotyczące nowelizacji kpk" znajdujące się na końcu listy szkoleń z nowelizacji kpk. Dostęp do tego szkolenia otwarty jest dla sędziów orzekających w sprawach karnych, ich asystentów, prokuratorów, ich asystentów i asesorów prokuratury.

 

 

 

Data publikacji: 
2014-03-19 12:26
Data wytworzenia: 
2014-03-19 11:20
Autor treści: 
Katarzyna
Krysiak
Ostatnia zmiana: 
2014-03-19 12:26
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak