Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Problematyka handlu ludźmi, 10-12 września 2018 r. Lublin - K10/18

Data szkolenia: 10-12 września 2018 r.
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie
Grupa docelowa: sędziowie, asesorzy sądowi orzekający w wydziałach karnych oraz prokuratorzy i asesorzy prokuratury
Szkolenie dla apelacji: białostockiej, gdańskiej, katowickiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, warszawskiej, wrocławskiej
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

WYKŁADOWCY:

Agnieszka Niklas-Bibik sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku, ekspert z zakresu prawa unijnego, międzynarodowej ochrony praw człowieka, w tym zwalczania handlu ludźmi. Specjalizuje się w problematyce obrotu międzynarodowego w sprawach karnych oraz zwalczaniu przestępczości transgranicznej.

Jarosław Kończyk - nadkomisarz, radca Wydziału do walki z Handlem Ludźmi w Biurze Kryminalnym Komendy Głównej Policji, ekspert w zakresie zwalczania pornografii dziecięcej i wykorzystywania seksualnego dzieci.

Andrzej Milewski - Prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy specjalizujący się w obrocie prawnym z zagranicą, międzynarodowej ochronie praw człowieka oraz przestępczości transgranicznej, wykorzystujący doświadczenie, które zdobył w czasie pracy w Departamencie Współpracy Międzynarodowej MS – Wydział Prawa Europejskiego, gdzie brał udział w pracach grup roboczych Rady Unii Europejskiej ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych oraz jako punkt kontaktowy Europejskiej Sieci Sądowej (EJN); wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz współautor komentarza do Działu XIII KPK „Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych” (2016).

Sebastian Kluczyński prokurator Prokuratury Rejonowej w Głogowie delegowany do Prokuratury Okręgowej w Legnicy I Wydział Śledczy.

 

TEMATYKA SZKOLENIA:

1. Materialnoprawne ujęcie przestępstwa handlu ludźmi w aspekcie prawa krajowego i międzynarodowego. Formy wykorzystywania ofiar handlu ludźmi.

2. Analiza zjawiska handlu ludźmi w Polsce, w Europie i na świecie.

3. Współpraca międzynarodowa o charakterze operacyjnym i procesowym w prowadzonych postępowaniach karnych, bariery uniemożliwiające skuteczne ściganie handlu ludźmi.

4. Metodyka prowadzenia postępowań przygotowawczych w sprawach dotyczących handlu ludźmi.

5. Formy handlu ludźmi związane z wykorzystywaniem seksualnym ofiar.

6. Handel ludźmi w celu popełniania przestępstw. Praca przymusowa.

7. Sytuacja prawna ofiary handlu ludźmi w polskim prawie karnym na tle standardów międzynarodowych. Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem handlu ludźmi. Klauzula niekaralności ofiar.

8. Handel ludźmi w orzecznictwie sądów krajowych (przegląd aktualnego orzecznictwa).

9. Handel ludźmi w orzecznictwie sądów międzynarodowych (przegląd aktualnego rzecznictwa).

 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora:

merytorycznie:

prokurator Beata Klimczyk

tel. 81 440 87 34

e-mail: [email protected]

 

organizacyjnie:

główny specjalista Magdalena Mitrut-Mełgieś

tel. 81 458 37 46

e-mail: [email protected]

Zasady rekrutacji:

1.    Rekrutacja na szkolenie odbywa się za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej

  • W celu zapisania się na listę uczestników należy zalogować się na istniejące konto, a w przypadku jego braku założyć konto użytkownika na stronie: http://szkolenia.kssip.gov.pl
  • Instrukcja opisująca procedurę założenia konta znajduje się pod linkiem: http://www.kssip.gov.pl/szkolenia-ustawiczne
  • W celu zapisania się na wybrane szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących, jeżeli miejsca na dane szkolenie zostały już wyczerpane bądź uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.    Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.    Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie (prosimy o sprawdzenie wiadomości, również spam).

W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych (m.in. założenie konta, weryfikacja konta, przypomnienie hasła) uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy e-mail: [email protected], tel. 81 440 87 14 w godzinach 9.00-14.00

Data publikacji: 
2018-06-18 09:13
Data wytworzenia: 
2018-06-14 09:53
Autor treści: 
Magdalena
Mitrut-Mełgieś
Ostatnia zmiana: 
2018-06-18 09:13
Autor zmiany: 
Mateusz
Martyniuk