Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Prawa z tytułu członkostwa w spółkach cywilnych i handlowych w postępowaniach działowych, 29-31 sierpnia 2018 r., Dębe, C13/B/18

Data szkolenia: 29-31 sierpnia 2018 r.
Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Dębem
Grupa docelowa: sędziowie i asesorzy sądowi orzekający w wydziałach cywilnych sądów rejonowych oraz sędziowie orzekający w wydziałach cywilnych sądów okręgowych II instancji, a także prokuratorzy i asesorzy prokuratury zajmujący się sprawami z zakresu prawa cywilnego
Forma zajęć: seminarium
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

Paweł Mielcarz doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Kierownik Katedry Finansów. W pracy zawodowej pełni m.in. funkcję Koordynatora Merytorycznego studiów MBA dla Finansistów oraz podyplomowych studiów finansowych ALK. Jako konsultant brał udział w kilkudziesięciu projektach doradczych w zakresie wyceny przedsiębiorstw, oceny projektów inwestycyjnych, budowy strategii, opracowania planów restrukturyzacyjnych oraz projektowania systemów controllingu. Opracowywał również ekspertyzy w procesie postępowań sądowych, arbitrażowych oraz prowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego. W karierze zawodowej dr Mielcarz pełnił również funkcje członka kilku rad nadzorczych spółek kapitałowych. W pracy naukowej zajmuje się głównie problematyką zarządzania wartością przedsiębiorstw, wyceną firm, projektów oraz opcji realnych. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu artykułów oraz referatów naukowych oraz książki „Analiza projektów inwestycyjnych w procesie tworzenia wartości przedsiębiorstw”. Prowadził zajęcia z m.in. wyceny przedsiębiorstw i projektów inwestycyjnych, finansów przedsiębiorstw, analizy finansowej oraz controllingu na studiach dyplomowych, podyplomowych oraz MBA w Akademii Leona Koźmińskiego, na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, na Uniwersytecie Warszawskim, HAAGA – HELIA University of Applied Scince, Kufstein University, EDC, Ecole des Dirigeants et Créateurs d’entreprise, ESSCA, – École de Management, University of Debrecen, Ecole de Management de Normandie, Universito  of Porto. Ukończył programy Global Colloquium on Participant - Centered Learning  oraz Case Study Workshop organizowane przez Harvard Business School.  

Robert Słabuszewski sędzia sądu rejonowego w Strzelcach Krajeńskich, przewodniczący wydziału cywilnego, doktor nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., autor monografii Przynależność praw spółkowych w spółce jawnej do majątków małżonków (Wolters Kluwer 2014) oraz artykułów dotyczących prawa spółek.

Tematyka szkolenia

  1. Konsekwencje wniesienia przez jednego z małżonków do spółki cywilnej wkładu "pochodzącego" z majątku wspólnego.
  2. Przynależność praw z tytułu członkostwa w spółkach handlowych do majątku wspólnego.
  3. Sposób zniesienia wspólności praw z tytułu członkostwa w spółkach handlowych.
  4. Wycena praw z tytułu członkostwa w spólkach handlowych.

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora:

merytorycznie - sędzia dr Agnieszka Orłowska
tel. 81 440 87 13
e-mail: [email protected]

merytorycznie - sędzia Paweł Zdanikowski
tel. 81 440 87 27
e-mail: [email protected]

organizacyjnie - inspektor Eliza Danielewska
tel. 81 458 37 42
e-mail: [email protected]

Zasady rekrutacji:

  1. Rekrutacja na szkolenie odbywa się za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej
    • W celu zapisania się na listę uczestników należy zalogować się na istniejące konto, a w przypadku jego braku założyć konto użytkownika na stronie: http://szkolenia.kssip.gov.pl
    • Instrukcja opisująca procedurę założenia konta znajduje się pod linkiem:
      1. http://www.kssip.gov.pl/szkolenia-ustawiczne
    • W celu zapisania się na wybrane szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących, jeżeli miejsca na dane szkolenie zostały już wyczerpane bądź uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
  2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie (prosimy o sprawdzenie wiadomości, również spam).
  4. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych (m.in. założenie konta, weryfikacja konta, przypomnienie hasła) uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy e-mail: [email protected], tel. 81 440 87 14 w godzinach 9.00-14.00.
Data publikacji: 
2018-04-04 09:55
Data wytworzenia: 
2018-04-04 09:33
Autor treści: 
Eliza
Danielewska
Ostatnia zmiana: 
2018-04-04 09:55
Autor zmiany: 
Adam
Czerwiński