Uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej 2017

- Służba prokuratorska, którą rozpoczniecie jest trudna, ale jestem przekonana, że w jej pełnieniu pomoże Wam wiedza i umiejętności praktyczne, które zdobywaliście przez ostatnie lata w Krajowej Szkole. Życzę Wam sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby. Pamiętajcie też, żeby zawsze widzieć człowieka i kierować się zasadami etyki - powiedziała Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska otwierając w dniu 27 października 2017 r. w siedzibie  KSSiP w Krakowie uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej przez aplikantów V rocznika.

Uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej poprzedziła przeprowadzona tego samego dnia w siedzibie Krajowej Szkoły rekrutacja egzaminowanych aplikantów aplikacji prokuratorskiej na stanowiska asesorów powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, która odbyła się w obecności Zastępcy Prokuratora Krajowego Agaty Gałuszki-Górskiej.

Dyplomy ukończenia aplikacji prokuratorskiej odebrało 61 aplikantów. Ponadto  2 asystentów prokuratora odebrało dyplomy złożenia egzaminu prokuratorskiego.

W uroczystości zakończenia aplikacji prokuratorskiej udział wziął Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski, który pogratulował aplikantom wyników egzaminu prokuratorskiego, jednocześnie dziękując im za lata nauki w Krajowej Szkole i wybór służby prokuratorskiej. Podkreślił przy tym, że zawsze w prowadzonych sprawach powinni mieć na uwadze prawnie chronione interesy pokrzywdzonego.

Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Zastępca Prokuratora Krajowego Agata Gałuszka-Górska będąca jednocześnie przedstawicielem Rady Programowej KSSiP, Prokuratorzy Regionalni, Prokuratorzy Okręgowi, członkowie Zespołu Egzaminacyjnego i Komisji Egzaminacyjnej, a także liczni prokuratorzy i sędziowie.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

 

Data publikacji: 
2017-10-27 15:19
Data wytworzenia: 
2017-10-27 15:15
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2017-10-30 07:51
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński