Międzynarodowe szkolenie językowe dla sędziów i prokuratorów z państw Grupy Wyszehradzkiej

W dniach 28-30 sierpnia 2017 r. w Krakowie w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury odbyło się międzynarodowe szkolenie językowe pt. „Language training on the vocabulary of judicial cooperation in criminal matters”.

W seminarium uczestniczyli sędziowie, prokuratorzy, asystenci sędziego, asystenci prokuratora oraz urzędnicy sądów z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.

Szkolenie dotyczyło zagadnień współpracy w sprawach karnych ze szczególnym uwzględnieniem m.in. europejskiego nakazu dochodzeniowego, europejskiego nakazu aresztowania, procedury przekazania ściągania osób skazanych i postępowań, a także stosowania zasady wzajemnego uznawania do decyzji w sprawie środków nadzoru i europejskiego nakazu ochrony.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach współpracy z instytucjami szkolącymi sędziów i prokuratorów w państwach Grupy Wyszehradzkiej. Jego zasadniczym celem było podniesienie kompetencji językowych uczestników w kontekście usprawnienia współpracy i wymiany informacji między instytucjami wymiaru sprawiedliwości z państw Grupy Wyszehradzkiej.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data: 
wtorek, Wrzesień 5, 2017
Data publikacji: 
2017-09-05 01:51
Data wytworzenia: 
2017-09-05 10:51
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk