Drużyny Krajowej Szkoły w Kraków Business Run

Dzisiaj, tj. 3 września 2017 r. odbył się  największy w Polsce charytatywny bieg sztafetowy Poland Business Run. Już po raz kolejny wyzwanie udziału w nim podjęli reprezentanci Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. W tym roku Krajową Szkołę reprezentowały dwie pięcioosobowe drużyny. W skład drużyny pracowników delegowanych weszli: Zastępca Dyrektora- prokurator Agnieszka Welenc, prokurator Anna Filipek- Woźniak, sędzia Ewa Gut, prokurator Piotr Kosmaty i prokurator Mateusz Martyniuk. Drużynę pracowników Krajowej Szkoły reprezentowali: Magdalena Jarczyk, Edyta Konior, Aneta Sobierajska, Paweł Kmiecik i Bartosz Kuźma.    

Tegoroczny charytatywny bieg  Kraków Business Run pobił wszelkie rekordy – aż 5300 biegaczy z 693 firm i instytucji wzięło w nim udział, by pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Na rzecz potrzebujących udało się zgromadzić w Krakowie 415.374 zł. Fundusze te pozwolą Fundacji Poland Business Run w zakupie protez i sprzętu ortopedycznego oraz w sfinansowaniu rehabilitacji dla 18 podopiecznych.

Szósta edycja Poland Business Run wystartowała w ośmiu miastach w Polsce. W całym kraju łącznie udało się zebrać ponad 1.630.179,80 zł – kwota ta zostanie przeznaczona głównie na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Dystans biegu to 3,9 km dla każdego uczestnika w zespole, czyli łącznie ponad 19,5 km dla całej drużyny. Trasa krakowskiego biegu prowadziła przez okolice Wawelu i Bulwarów Wiślanych. 

Wszystkim reprezentantom Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury składamy serdeczne gratulacje.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data: 
niedziela, Wrzesień 3, 2017
Data publikacji: 
2017-09-03 19:34
Data wytworzenia: 
2017-09-03 19:30
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2017-09-04 10:35
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński