W ramach programu Rady Europy „Edukacja w zakresie Praw Człowieka dla Prawników” w dniach 19-20 czerwca 2017 r. w Strasburgu odbyła się Konferencja Sieci HELP

W ramach programu Rady Europy „Edukacja w zakresie Praw Człowieka dla Prawników” w dniach 19-20 czerwca 2017 r. w Strasburgu odbyła się Konferencja Sieci HELP, która zgromadziła ponad 130 przedstawicieli krajowych instytucji szkolących sędziów i prokuratorów, jak i stowarzyszeń prawniczych z państw członkowskich Rady Europy.

Tegoroczna konferencja zatytułowana „HELP for Friendly Justice” poświęcona była tematyce praw człowieka w kontekście praw dzieci w postępowaniu sądowym. W trakcie konferencji uczestnicy zostali zapoznani również z najnowszym orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka  odnoszącym się do ww. zakresu. Konferencja stanowiła także okazję do przedstawienia nowych kursów szkoleniowych oferowanych w ramach Sieci HELP, w tym szkolenia dotyczącego wymiaru sprawiedliwości przyjaznego dziecku i praw dziecka. Podczas spotkania zaprezentowano także nową platformę szkoleniową HELP w systemie e-learning.

W drugim dniu konferencji uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w łączonej sesji oraz warsztatach organizowanych w ramach konferencji pt. “Learning to Live Together: a Shared Commitment to Democracy”, dotyczącej przyszłości edukacji w zakresie praw obywatelskich i praw człowieka w Europie.

Tegoroczna Konferencja Sieci HELP stanowiła także wyjątkową okazją do dyskusji, w jaki sposób osiągać lepsze wyniki szkoleniowe oraz jak ulepszyć dotychczasową współpracę programu z jego instytucjami partnerskimi.

Podczas konferencji Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury reprezentował kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej prokurator Rafał Nozdryn-Płotnicki.

Data publikacji: 
2017-06-30 08:00
Data wytworzenia: 
2017-06-30 08:00
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2017-06-30 10:49
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński