Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym. Odpowiedzialność za niewykonanie obowiązku prawidłowego zgłoszenia do ubezpieczeń oraz odprowadzanie składek na ub. społ. - 9-11 października 2017 r. - Dębe - C28/B/17

Data szkolenia: 9-11 października 2017 r.
Miejsce szkolenia: Dębe
Grupa docelowa: sędziowie i referendarze orzekający w wydziałach pracy i ubezpieczeń społecznych, oraz asystenci sędziów orzekających w tych wydziałach, a także prokuratorzy i asesorzy prokuratury zajmujący się sprawami z zakresu prawa cywilnego

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowca

Krzysztof Ślebzak – Profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Pracy i Prawa Socjalnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą (LL.M.). Wieloletni pracownik Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Autor publikacji z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego i konstytucyjnego prawa zabezpieczenia społecznego. Uznany i ceniony wykładowca.

Tematyka szkolenia

Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym. Odpowiedzialność za niewykonanie obowiązku prawidłowego zgłoszenia do ubezpieczeń oraz odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne.

  • Problematyka wybranych tytułów ubezpieczeń społecznych i zakres obowiązkowego ubezpieczenia (umowa o dzieło, umowa zlecenia, prowadzenie pozarolniczej działalności, kontrakt menedżerski, członkostwo w zarządzie spółki kapitałowej).
  • Skutki pozorności albo nieważności tytułu jako podstawy zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych.
  • Zbieg wybranych tytułów ubezpieczenia.
  • Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne.
  • Ubezpieczenia społeczne w relacjach transgranicznych.
  • Zwrot nienależnie pobranych świadczeń.
  • Odpowiedzialność osób trzecich za nieopłacone składki płatnika (odpowiedzialność małżonka; odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych za zobowiązania spółki wobec ZUS, FP, i FGŚP).

 

Program szkolenia

Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.

Zapisy na kurs rozpoczną się 27 czerwca 2017 r.

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie jest adresowane do sędziów i referendarzy orzekających w wydziałach pracy i ubezpieczeń społecznych, oraz asystentów sędziów orzekających w tych wydziałach, a także prokuratorów i asesorów prokuratury zajmujących się sprawami z zakresu prawa cywilnego

 ZGODNIE Z NASTĘPUJĄCYMI LIMITAMI MIEJSC:

obszar apelacji białostockiej – 4 miejsca

obszar apelacji gdańskiej – 8 miejsc

obszar apelacji katowickiej – 9 miejsc

obszar apelacji krakowskiej - 7 miejsc

obszar apelacji lubelskiej –   5 miejsca

 obszar apelacji łódzkiej – 7 miejsc

obszar apelacji poznańskiej – 6 miejsc

obszar apelacji rzeszowskiej - 4 miejsca

obszar apelacji szczecińskiej – 4 miejsca

obszar apelacji warszawskiej – 8 miejsc

obszar apelacji wrocławskiej – 8 miejsc

prokuratorzy i asesorzy prokuratury - 5 miejsc

 

 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

    - merytorycznie:

 sędzia Anna Cybulska

tel. (81) 458 37 57

      e-mail: [email protected]

organizacyjnie:

specjalista Małgorzata Staniak

tel.  (81) 440 87 39

e-mail: [email protected]

 

 

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

1.     Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2017”.

·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2017”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

Data publikacji: 
2017-07-04 14:20
Data wytworzenia: 
2017-06-21 15:42
Autor treści: 
Małgorzata
Staniak
Ostatnia zmiana: 
2017-07-04 14:20
Autor zmiany: 
Adam
Czerwiński