Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Nabór wniosków na krótkoterminowe wymiany dla sądów i/lub prokuratur realizowane w drugim półroczu 2017 roku - EJTN BILATERAL EXCHANGES 2017

Terminy wymian:

III i IV kwartał 2017 roku
(w zależności od ustaleń z państwem przyjmującym)

Termin zgłoszeń:

28 czerwca 2017 godz. 11.00

Sygnatura:

M4/17

Rodzaj wymian:

wymiany o charakterze instytucjonalnym

Grupa docelowa:

delegacje sądu / prokuratury

 

WYMIANA DWUSTRONNA POMIĘDZY JEDNOSTKAMI SĄDÓW / PROKURATUR
w ramach Programu Wymiany EJTN 2017

 

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSIP uprzejmie informuje, iż Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury prowadzi w ramach Programu Wymiany EJTN nabór kandydatów na krótkoterminowe wymiany dla sądów i/lub prokuratur realizowane w drugim półroczu 2017 roku pod nazwą projektu:

„BILATERAL GROUP EXCHANGES BETWEEN COURTS / PROSECUTOR’s OFFICES.”

Przedmiot wymiany: jednostronna wizyta w wybranym partnerskim sądzie/ prokuraturze poza granicami Polski realizowana w ramach Programu Wymiany EJTN z dofinansowaniem Komisji Europejskiej.

Podmiot aplikujący: sąd / prokuratura z Polski .

Cel wymiany: budowanie wzajemnego zaufania i zrozumienia pomiędzy uczestnikami europejskiego wymiaru sprawiedliwości oraz wzmacnianie wspólnej kultury i dobrych obyczajów w sądownictwie zjednoczonej Europy.

Ramy organizacyjne wymiany:

  • Czas trwania wymiany: 5 dni roboczych; strony wstępnie deklarują termin realizacji wymiany w deklaracji partnerskiej dołączonej do wniosku. Wymiana powinna zostać zrealizowana w terminie do 31 grudnia 2017 roku.
  • Liczba uczestników wymiany: 5-osobowa delegacja sądu/prokuratury.
  • Język roboczy: określony w porozumieniu sądów uczestniczących w wymianie; EJTN nie pokrywa kosztów tłumaczeń;
  • Zasada wzajemności: w związku z ustaleniami Grupy Roboczej ds. Programu Wymiany z marca 2016 roku w jednym roku kalendarzowym może być realizowana w ramach przedmiotowego projektu tylko jedna wizyta w relacjach między partnerami projektu; z tego powodu sądy/prokuratury uczestniczące w wymianach bilateralnych w latach 2015 i 2016 są proszone o ponowne aplikowanie do projektu w celu realizacji rewizyty w 2017 roku.

 

Zasady aplikowania na wymiany bilateralne

W celu zgłoszenia aplikacji na wymiany bilateralne sądów / prokuratur należy przesłać wypełniony wniosek na wskazany adres mailowy Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Programu Wymiany EJTN w Dziale Współpracy Międzynarodowej KSSIP: [email protected] w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 czerwca 2017 roku do godz. 11.00.

DWM KSSiP dokonuje wstępnej analizy zarejestrowanych wniosków i rekomenduje aplikacje do akceptacji przez Sekretariat EJTN. O ostatecznej kwalifikacji wniosku i przydziale miejsc na wymiany bilateralne decyduje EJTN.

Wymagania konieczne do sporządzenia aplikacji / wniosku do udziału w wymianie bilateralnej:

 

*      Wniosek składa sąd/prokuratura aplikująca o wyjazd na wymianę ze wskazaniem osób kontaktowych w każdej z jednostek uczestniczącej w projekcie wymiany bilateralnej.

 

*      Wnioskodawca powinien wskazać partnerów wymiany, tj. jednostkę wyjeżdzającą na wymianę z Polski oraz jednostkę przyjmującą wymianę poza granicami Polski.

 

*      Wniosek powinien zawierać precyzyjne dane organizacyjne wymiany:

 

a.      wskazanie partnerów wymiany (dane sądów/prokuratur),

b.      określony cel wymiany zgodny z ogólnymi założeniami Programu Wymiany EJTN.

c.       projekt programu wymiany ze wskazaniem tematów merytorycznych planowanej wizyty,

d.      proponowany skład delegacji/uczestników wymiany (w skład delegacji sądu/prokuratury mogą wchodzić urzędnicy sądu/prokuratury z zachowaniem większości składu delegacji dla sędziów/prokuratorów),

e.      określony język roboczy wizyty (EJTN nie pokrywa kosztów tłumaczeń).

 

*      Kluczowym elementem wniosku formalnego jest pisemna deklaracja partnerów wymiany o woli podjęcia współpracy w ramach projektu wymian bilateralnych Programu Wymiany EJTN.

 

*      Wniosek powinien być sporządzony w języku angielskim lub języku francuskim.

 

*      Wniosek przesłany do DWM KSSIP składany jest do EJTN za pośrednictwem krajowych punktów  kontaktowych ds. Programu Wymiany EJTN w terminie do 30 czerwca 2017 roku.

 

Zasady finansowania

Po zakończeniu wymiany Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) zwraca poszczególnym uczestnikom wymiany koszty transportu do kwoty 400 EUR na podstawie przedłożonego oryginału faktury, biletów lotniczych oraz kart pokładowych. Ponadto, po realizacji wymiany EJTN wypłaca poszczególnym uczestnikom wymiany diety w kwocie zależnej od państwa organizującego szkolenie na pokrycie kosztów wyżywienia, zakwaterowania i przejazdów lokalnych. Rozliczenia zwrotu kosztów realizowane są w walucie euro.

Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu są opisane w pliku 'EJTN General Corporate Policy' w załączniku.

Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży oraz rezerwacji miejsca hotelowego we własnym zakresie. Organizatorzy rekomendują uczestnikom organizację ubezpieczenia NWW oraz pobranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) na czas pobytu na szkoleniu poza granicami Polski. 

KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia i nie partycypuje
w kosztach szkolenia.

Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom bezpośrednio przez EJTN.

Po zakończeniu wymiany przedstawiciel sądu/prokuratury przesyła do EJTN raport ewaluacyjny celem oceny zrealizowanej wymiany.

Szczegółowe informacje organizacyjne odnośnie krótkoterminowych staży/wymian odbywanych w ramach Programu Wymiany EJTN , w tym procedura rejestracji, refundacji, ewaluacji końcowej:
http://www.ejtn.eu/Exchange-Programme/Activities/Short-term-exchanges/

Osoba kontaktowa :
Anna Natorska-Michrowska
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
e-mail: [email protected]

Data publikacji: 
2017-06-07 14:46
Data wytworzenia: 
2017-06-07 14:40
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2017-06-07 14:46
Autor zmiany: 
Rafał
Nozdryn-Płotnicki