Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły na Międzynarodowych Targach Europoltech 2017

Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Agnieszka Welenc reprezentowała Krajową Szkołę na odbywających się w dniach 26-28 kwietnia 2017 r. w Gdańsku Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH.

Międzynarodowe Targi EUROPOLTECH są najważniejszą w Polsce imprezą targową dedykowaną służbom porządku publicznego i służbom specjalnym, a ich organizatorem jest m.in. Komenda Główna Policji.   

Targom towarzyszyła m.in. V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Miejsce zdarzenia” organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Jej celem była wymiana doświadczeń oraz informacji na temat obowiązujących procedur regulujących postępowania zespołów oględzinowych w Polsce i w innych państwach. Wydarzenie to służyło również omówieniu podstawowych zasad identyfikacji ofiar zamachów terrorystycznych i katastrof  opracowanych przez Interpol.

W ramach targów odbyła się również konferencja pt. „ Przestępczość na szkodę interesów finansowych RP na przykładzie identyfikowania i zwalczania działalności zorganizowanych grup przestępczych w obszarze wyłudzania podatku VAT”, zorganizowana przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Komendę Główną Policji.

Odrębne miejsce poświęcono omówieniu zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem i cyberprzestępczością.

 

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data publikacji: 
2017-04-28 12:01
Data wytworzenia: 
2017-04-28 12:00
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2017-04-28 13:12
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński