Spotkanie Zastępcy Dyrektora Krajowej Szkoły ze studentami prawa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

W dniu 25 kwietnia 2017 r. Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Rafał Dzyr spotkał się w Olsztynie ze studentami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu  studentów prawa, zainteresowanych zasadami konkursu na aplikację w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, a także modelem kształcenia aplikantów w Krajowej Szkole. Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły  przedstawił przebieg i wyniki ubiegłorocznego konkursu na aplikację ogólną, jak również zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły. Zwrócił uwagę, że do I etapu konkursu na aplikację ogólną w 2016 r. przystąpiło 1710 absolwentów prawa, przy czym absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego stanowili grupę 34 osób, co stanowiło 2 % ogółu przystępujących do konkursu.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyły: aplikantka aplikacji sędziowskiej Natalia Woźniczak i aplikantka aplikacji prokuratorskiej Agnieszka Romanowska - absolwentki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, które podzieliły się ze studentami  swoimi doświadczeniami z dotychczasowego przebiegu aplikacji.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data publikacji: 
2017-04-25 15:43
Data wytworzenia: 
2017-04-25 15:45
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2017-04-28 10:27
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński